Ветераните на “Етър” победиха общинарите на Дряново с 2:1 в демонстративен мач

Публикувано на пн, 25 юли 2016
242 четения

Ветераните на “Етър” (Велико Търново) победиха с 2:1 в демонстративен мач отбора на община Дряново. Двубоят бе част от програмата на откриването на единадесетия регионален полуфинал на Фен Купа Каменица 2016, провел се в събота и неделя на стадион “Локомотив” в Дряново. Сред бившите футболисти на “виолетовите” се открояваха имената на бронзовите медалисти от САЩ’94 Илиян Киряков и Бончо Генчев, голмайстор № 1 на клуба – Димитър Цеков, вратарят Калоян Чакъров. Опитът си каза думата и ветераните диктуваха играта през целия мач, но не успяха да материализират превъзходството си чак до началото на втората част, когато с безпощадно воле Илиян Киряков откри резултата. Точката на спора дойде в края на мача, когато Бончо Генчев се измъкна от защитата на общинарите, финтира вратаря и подаде на екскапитана на горнооряховското “Локо” – Аврам Аврамов, облякъл за сефте виолетов екип, за 2:0. Силите на тима на Общината стигнаха за почетно попадение, а след края на мача двата тима спортсментски се поздравиха и отпразнуваха началото на турнира в Дряново с по чаша студена бира. Регионалният полуфинал бе открит от кмета на Дряново – инж. Мирослав Семов, пожелал успех на отборите. В единадесетата битка за “Камп Ноу” участваха 32 тима от областите Плевен и Велико Търново. Само победителят, станал ясен вчера следобед, ще спечели квота за националните финали и ще продължи битката за голямата награда на Фен Купа 2016 – приключение зад кулисите на “Барселона”, предвождано лично от Христо Стоичков.