“Етър” започна проверките с 1:1 в Разград срещу “Лудогорец-2”

Публикувано на вт, 2 февр. 2016
473 четения

Ñòåôàí Õðèñòîâ îòáåëÿçà ïúðâèÿ ñè ãîë ñ âèîëåòîâèÿ åêèï.

Стефан Христов отбеляза първия си гол с виолетовия екип.

Равенство 1:1 направи обновеният тим на “Етър” в първата си контролна среща от предсезонната подготовка като гост на втородивизионния “Лудогорец-2”. Мачът се игра на изкуствения терен в базата на “орлите” в Разград. Великотърновци атакуваха по-опасно и имаха повече положения в проверката, а двата гола паднаха чак към края.
“Етър” бе подкрепян от солидна агитка от близо 50 фенове. “Виолетовите” започнаха в състав: Цветомир Цанков, Благовест Ангелов, Ивайло Русев, Михаил Минков, Мартин Николов, Александър Кирилов, Жюлиен Бенков, Радослав Анев, Явор Генчев, Любомир Генчев и Петър Димитров. След почивката старши треньорът Бончо Генчев пусна и останалите футболисти, като отсъстваше единствено капитанът Джихат Кямил.
Още в 3-ата минута етърци нацелиха гредата. При центриране от фаул пласираният на задна греда защитник Ивайло Русев прати топката в гредата. Двубоят бе здрав и на добри обороти. “Болярите” можеха да открият и в 20-ата минута, когато Любо Генчев изведе Петър Димитров съвсем сам срещу вратаря, той стреля, но стражът спаси удара му. В 33-ата минута при поредната атака на етърци Петър Димитров бе съборен в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. Така завърши първото полувреме – 0:0.
Четири смени бяха направени веднага след почивката. Цветан Петров влезе на мястото на Русев, Николаев – на М. Николов, Трифонов – на Бенков и Байчев на Явор Генчев. Малко след началото на втората част етърци пропуснаха още един чист гол. Радослав Байчев центрира отляво и Радо Анев от 6-7 метра от отлична позиция стреля над гредата.
Домакините нямаха сериозни положения пред вратата на Цанков. До края за “Етър” влязоха в игра още Иван Петков, Стефан Христов, Ивайло Петков и Александър Узунов.
В 75-ата минута от “Етър” предявиха втора претенция за неотсъдена чиста дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле и докато играчите претендираха, последва контра на домакините със спорна неотсъдена засада, при която нападател се откъсна и вкара за 1:0.
“Болярите” изравниха в 81-ата минута, като таранът Стефан Христов вкара първия си гол с виолетовия екип. Отново Байчев центрира чудесно от фланга и дошлият от “Спартак” (Плевен) голмайстор си спря топката и с техничен удар в далечния ъгъл изравни – 1:1.
“Доволен съм от желанието, от амбицията на момчетата. Е, не се получи всичко, но е едва първи мач. Резултатът не ни задоволява, защото искаме да бием във всяка среща, но трябва да си бележим положенията. От старанието обаче съм доволен”, коментира Бончо Генчев.
В следващата си проверка в четвъртък, 4 февруари, “Етър” приема от 11:00 ч. в Царева ливада отбора на “Спартак” (Плевен).