„Етър“ удари „Монтана“ и излезе втори

Публикувано на вт, 14 февр. 2023
743 четения

Важна победа с 2:0 над „Монтана“ извоюваха футболистите на „Етър“ в първия си пролетен мач. Успехът ги изведе на второто място след дубъла на ЦСКА 1948 II, който няма право на промоция в елита.

„Виолетовите“ изиграха мача изключително зряло и не дадоха шанс на стойностния отбор на гостите. В 3-ата минута агитката почете с аплодисменти и скандирания Трифон Иванов, който си отиде преди 7 години.

Първата ситуация бе за гостите – в 4-ата минута Идрис Фудил стреля, но вратарят Християн Славков спаси. Етърци обаче бързо наложиха превес и заредиха атака след атака. В 12-ата минута Мартин Тошев проби опасно отляво и центрира остро, а Владимир Айтов от гостите засече топката в собствената си врата – 1:0.

„Виолетовите“ можеха да удвоят в 20-ата минута, когато Младенов насочи опасно топката, но вратарят Димитър Илиев успя да извади в корнер. Постепенно „Монтана“ изравни играта, но стигна единствено до лек удар на Уамри, уловен от вратаря. В 32-ата минута Крум Стоянов навлезе на скорост по левия фланг и намери Мартин Тошев, който от трудна позиция обаче би до гредата. В добавеното време на първата част „Монтана“ остана в намален състав. Йоан Атанатос, който вече имаше жълт картон влезе грубо в краката на Мартин Тошев и видя червения цвят.

„Етър“ удвои резултата в 52-ата минута, когато Мартин Тошев получи топката отляво от Крум Стоянов и с убийствен удар я прати в мрежата – 2:0. Малко след това „Монтана“ можеше да остане и с 9 души, след като Алехандро направи фаул срещу Димитър Буров, който го блъсна на земята, но реферът реши ситуацията с два жълти картона. В 64-ата минута Алехандро можеше да вкара и трети гол, след като навлезе опасно и стреля силно, но вратарят успя да спаси. До края вратарят Християн Славков и защитата бяха на висота и почти не дадоха възможности на гостите. След хубав пробив на Моран в заключителните минути последва разбъркване и удар на Евгений Илиев, който бе блокиран

„Етър“: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Георги Александров, Христо Митев, Крум Стоянов (80 Олег Димитров), Янко Ангелов (60 Мартин Моран), Емануил Личев (80 Хавиер Бетегон), Алехандро (73 Евгений Илиев), Мартин Тошев, Даниел Младенов (73 Яни Пехливанов).