“Етър” U17 изпусна “Берое” в края

Публикувано на пт, 18 юни 2021
141 четения

Юношите на “Етър” завършиха наравно 2:2 с “Берое” у дома в плейофите за 7-12 място в елитната U17 група. Възпитаниците на треньора Емил Георгиев водеха с 2:1 до последната минута, когато допуснаха изравняване. Резултатът обаче е без значение, тъй като и двата тима със сигурност са част от елита и в следващия сезон, а мачът бе по-скоро за обиграване на по-младите футболисти.
Двата отбора направиха равностоен и много интересен мач, започнал при проливен дъжд на терена “Трифон Иванов”. Още в 8-та минута Александър Гугучков напредна сам, но завърши атаката с удар във вратаря. Малко по-късно след хубава атака и подаване отляво Росен Върбишки стреля отблизо, но вратарят изби.
В 17-ата минута “Етър” все пак поведе. След центриране от корнер Росен Върбишки с глава прати топката в мрежата – 1:0. После Васил Тошев отправи удар във вратата, но мокрият терен спря топката.
“Берое” изравни в 27-та минута, когато Симеон Германов също се разписа с глава за 1:1. До почивката атаките продължиха и към двете врати. За гостите Теодор Колев стреля, но вратарят Никос Рашков улови. За “виолетовите” пък след центриране на Димитър Колев пред вратата Александър Гугучков се размина с головия удар. В 40-ата минута Цветомир Тодоров от “Берое” нанесе удар, който Рашков едва улови.
Отново етърци поведоха в 55-ата минута, когато Александър Гугучков бе изведен сам срещу вратаря и направи 2:1.
Денис Мартинов можеше да вкара и трети гол, който да реши мача, но нацели гредата, а малко след това “Берое” също удари греда. Минута преди края при едно центриране етърци спряха, претендирайки за аут, но реферът прецени, че топката не е напуснала терена и гостите изравниха за крайното 2:2.
Етърци заемат 11-ото място в общото класиране на двете елитни дивизии с 5 т. в плейофите, а на 20 юни гостуват на последния “Спартак” (Пловдив) и в последния кръг на 27 юни приемат “Черно море”.
“Етър”: Никос Рашков, Васил Тошев, Димитър Колев, Красимир Йорданов, Кристиян Димитров, Александър Гугучков, Никола Георгиев, Преслав Симеонов, Цветомир Недков, Север Алиев, Росен Върбишки (Александър Плешков, Атанас Атанасов, Васко Първанов, Денис Мартинов, Калоян Ненчев, Матео Николов, Стилиян Валентинов).