“Етър” стартира на “Балчик къп” с победа

Публикувано на ср, 8 февр. 2017
176 четения

“Етър” разби с 3:0 елитния молдовски “Петрокуб” в първия си мач от международния турнир “Балчик къп”. “Виолетовите” имаха превес и започнаха с няколко пропуска, като в 25-ата минута защитникът Иван Скерлев след корнер можеше да открие резултата на празна врата. Първият гол падна в 38-ата минута, когато Джихат Кямил с чудесен изстрел от 30 метра фронтално срещу вратата се разписа за 1:0.
Втората част етърци започнаха много агресивно и набързо създадоха куп положения, като пропуски направиха Кямил и Петков. Иван Петков обаче удвои в 55-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно – 2:0. В 82-ата минута удар на Тодор Колев бе избит и Цветомир Тодоров с добавка вкара за 3:0.
“Етър”: Акалски, Николов, Скерлев, Минков, Кирилов, Неделчев, Апостолов, Кямил, Ивайлов, Стоянов, Петков (Ив. Петков, Ташев, Тодоров, Трифонов, С. Иванов, Яв. Генчев, Ст. Генчев, Мицаков, Карапетров, Колев).
Опитният нападател Тодор Колев изрази задоволство, че отново ще играе за родния си “Етър”. Роденият на една дата с Христо Стоичков футболист – 8 февруари, навършва в сряда 37 години. През кариерата си Колев е носил екипите на “Левски”, “Славия”, “Спартак”, “Марек”, “Алемания” (Аахен), “Апоел” (Израел), “Лудогорец”, “Олимпиакос” (Волос), “Етър”, а за последно игра за Хебър (Пазарджик).