„Етър” се забавлява, докато громи

Публикувано на нд, 3 окт. 2021
1826 четения

С настроение и тотално игрово превъзходство етърци грабнаха шестата си поредна „чиста” победа, като този път удариха с 4:0 „Нефтохимик”. Това бе и най-малкото, с което се отърваха гостите, ако не бяха пропуските от чисти положения и ред отлични прояви на вратаря им Марин Орлинов. 11-и мач без загуба, а серията без допуснат гол вече скочи на 804 минути…

„Болярите” бяха решили всичко още до 24-ата минута, когато водеха с 3:0. Фемия в 8-ата минута стреля над гредата, а в следващата атака остър удар на Кольо Станев бе уловен от вратаря. Николас Фемия сложи началото на головата серия в 15-ата минута с глава след центриране на Кръстев – 1:0. Малко след това Здравко Илиев центрира отдясно и Дани Младенов стреля от въздуха, но вратарят спаси.

В 22-ата минута след центриране на Младенов от корнер Ромеш Ивей с удар от въздуха направи 2:0. Само след две минути направилият много силен мач Здравко Илиев пак центрира отдясно и отново Ромеш Ивей покачи на 3:0. Удар на Апостолов от воле мина до гредата, а малко преди почивката опасен удар на Здравко Илиев бе изваден от Орлинов в корнер.

Етърци буквално се забавляваха след почивката, когато редяха атака след атака и се опитваха да ги завършват по най-красивия начин. В 50-ата минута Ивей пусна прецизно на Дани Младенов, който обаче би във вратаря. Четвъртото попадение записа в сметката си Ловре Кнежевич в 50-ата минута след поредното опасно центриране на Здравко Илиев.

Чак в 74-ата минута „Нефтохимик” създаде опасност, а за публиката остана вече тръпката етърската врата да остане „суха” в пореден мач и рекордът да набъбва. Матея Баюнович стреля от фаул в ъгъла, но Господинов бе перфектен. В 77-ата минута Кнежевич пусна топката на младия Христо Марков в чиста позиция, но той стреля във вратаря. После удар на друг юноша – Кристиян Кънчев, мина до гредата.

Неуморимият капитан Здравко Илиев в 81-ата минута отправи топовен удар, който Орлинов успя да извади. И пак Здравко Илиев нахлу на скорост отдясно и центрира остро пред вратата, където Апостолов се размина с топката пред голлинията. В последната минута Христо Марков отправи опасен удар, който стражът пак спаси и „Нефтохимик” оцеля само с 4 гола пасив.

„Етър” е с най-много точки (заедно с „Хебър”), с най-резултатна атака – 33 гола, със защита и вратар, недопуснали гол над 800 минути. Цифри, които заслужават само респект, и игра, която заслужава само адмирации!

„Етър”: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Радослав Апостолов, Ромеш Ивей (66 Христо Марков), Кольо Станев (46 Ловре Кнежевич), Мартин Петков (46 Яни Пехливанов), Николас Фемия (74 Кристиян Кънчев), Даниел Младенов (66 Христо Димитров).