“Етър” с победа 2:0 над “Ботев” (Пд)

Публикувано на пт, 8 юли 2016
199 четения

Чудесна победа с 2:0 взе тимът на “Етър” над елитния “Ботев” (Пд), като му нанесе първа загуба в контролите. Мачът се игра на стадион “Ангел Кънчев” в Трявна.
Двубоят бе равностоен и много интересен, с положения и пред двете врати, но етърци вкараха два гола и удариха две греди, докато всички удари на “канарчетата” бяха спасени от вратарите Цанков и Акалски.
Още във 2-ата минута “Етър” поведе в резултата. След грешка на защитник Стефан Неделчев овладя топката и я прати в мрежата на Георгиев – 1:0! “Виолетовите” продължиха напористо и в 6-ата минута Николай Цветков напредна отляво и стреля, но вратарят на “Ботев” успя да извади.
Пловдивчани в следващите минути имаха две възможности да изравнят. В 20-ата Иван Стоянов стреля от фаул, но вратарят Цанков майсторски изби. Жоао Пауло от “Ботев” по чудо не изравни в 28-ата минута, след като стигна до вратата, но двама защитници успяха да изчистят топката от голлинията.
До почивката Петър Димитров отправи плътен нисък удар, отразен от вратаря Георгиев, а за съперника изстрел на Иван Стоянов бе боксиран от Цанков.
След почивката играта отново бе равностойна, като “Етър” два пъти нацели гредите, а вратарят Акалски спаси три опасни положения на “Ботев”. Красива ситуация се получи в 54-ата минута, когато Плахов проби отляво и центрира от аутлинията, а Стефан Неделчев със задна ножица нацели напречната греда.
В 60-ата минута Акалски улови удар на Бризола, а пет минути по-късно майсторски извади в корнер удара на излезлия срещу него Жоао Паоло. Малко след това пък бе спасен удар на Кутев.
Етърци обаче нито за миг не се прибраха в отбрана и след атака отляво Цветомир Тодоров отново нацели напречната греда. В игра за етърци след почивката влезе аржентинецът Гуидо Абаян, който е на 27 години. Той е централен нападател, има италианско гражданство, а за последно е играл в професионален отбор в Гибралтар.
Течеше 88-ата минута, когато след нова грешка в пловдивската защита топката попадна точно у Гуидо Абаян, той напредна срещу вратаря и пробва удар, а след рикошет в защитник топката влетя в мрежата – 2:0 за “Етър”!
“Етър”: Цанков, Минков, Николов, Кирилов, Ивайлов, Гуцев, Неделчев, Цветков, Генчев, Петков, Димитров (Акалски, Трифонов, Петков, Генчев, Скерлев, Тодоров, Плахов, Чапаев, Абаян).
“Ботев”: Г. Георгиев, Панов, Терзиев, Димитров, Крум Стоянов, Юсеин, Балтанов, Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов, Чандъров (Димитров, Игнатов, Кикарин, М. Георгиев, Кутев, Меледже, Апостолов, Рамадан, Купенов, Милев).