“Етър” с първа победа във Втора лига, надви с 2:1 “Левски” (Карлово)

Публикувано на пн, 15 авг. 2016
398 четения

След равенството в Банско, тимът на “Етър” взе и първата си победа след влизането в професионалния футбол, като надви с 2:1 “Левски” (Карлово) пред близо 1500 зрители на стадион “Ивайло”. Обстановката на стадион “Ивайло” бе впечатляваща, а агитката не спря горещо да подкрепя тима.
По-скучна бе първата част, въпреки че тогава паднаха два от головете в мача. “Виолетовите” имаха териториален превес, но трудно стигаха до възможност за извеждащ пас или завършващ удар. Изненадата в състава бе халфът Илия Карапетров, който бе светкавично картотекиран и започна дори като титуляр.
В 6-ата минута след технично разиграване от фаул, Петър Димитров стреля, а след рикошет топката излезе в корнер. И двата отбора направиха по една принудителна смяна, като Стефан Неделчев влезе на мястото на Мицаков, а Ненов на Борис Бисеров от гостите.
Реферът Павлин Тютюнджиян взе странното решение в 20-ата минута за грубо нарушение в наказателното поле да свири непряк свободен удар вместо дузпа. След късото изпълнение отново Пепи Димитров стреля, но пак след рикошет топката излезе в корнер. Малко след това пък след триходова комбинация Петков отблизо би до сглобката.
Отново Петър Димитров със силен удар стреля над гредата, а в 38-ата минута логично падна и първият гол. След центриране на Николай Цветков отляво от фаул защитникът Иван Скерлев засече топката в мрежата – 1:0! Още в следващата атака резултатът можеше да бъде удвоен, но след пробива на Петър Димитров последва удар в десния стълб. Остър удар на Станислав Генчев бе уловен от вратаря.
И когато никой не очакваше, при първата си атака в 43-ата минута “Левски” (Карлово) изравни – Георги Стефанов бе изпуснат сам срещу вратаря Акалски, финтира го и направи 1:1.
Изненадващо гостите натиснаха в първите минути след почивката и бяха по-активният отбор, като играта задълго се задържа в половината на “Етър”. Треньорският щаб на “болярите” Илиян Киряков и Калоян Чакъров пуснаха в игра Джихат Кямил на мястото на Цветков и това се оказа добър ход. Кямил раздвижи играта и не след дълго падна вторият гол. В 60-ата минута Димитров напредна отляво и центрира, Петков плъзна топката назад с глава и Джихат Кямил също с глава вкара за 2:1.
Както се и очакваше, след втория гол етърци свалиха напрежението и подложиха вратата на гостите на непрекъснат обстрел. Удар на Кямил мина над гредата, същото стори и Пепи Димитров.
Пак той в 70-ата минута проби и центрира отдясно и Костадин Марков едва не си вкара автогол, а две минути по-късно Иван Петков не успя да засече топката пред опразнената врата. Петков бе сменен от Гуидо Абаян, а до края имаше още положения, но резултатът остана непроменен.
“Етър”: Акалски, Мицаков (32 Неделчев), С. Иванов, Скерлев, Николов, Ст. Генчев, Ивайлов, Карапетров, Цветков (57 Кямил), Димитров, Петков (82 Абаян).
“Левски” (Карлово): Денчев, Марков, Николов, Куманов, Бисеров (10 Ненов), Янчев, Апостолов (79 Рамадан), Веселинов, Т. Стефанов (70 Атанасов), Г. Стефанов, Павлов.