“Етър” с нова чиста победа в контролите, вкара 5 гола на “Янтра”

Публикувано на пт, 2 авг. 2013
528 четения

Четвърта поредна чиста победа постигна “Етър” в контролна среща от лятната подготовка. В сряда великотърновци надиграха “Янтра” (Габрово) с 5:0. На стадиона в Дебелец съперниците играха бърз футбол, като заслуга за това има и реферът Станислав Ставров, позволил на младите футболисти да действат твърдо, но без грубости, и пуснал поредица от хубави авантажи. Превъзходството на домакините бе не само в резултата, а и в продължителността на владеене на топката. Мартин Николов откри резултата в 13-ата минута след пробив и асистенция на Светослав Караиванов. В 20-ата Стефан Гинчев пропусна да удвои аванса на тима си от удобна позиция, хубави удари профучаха покрай вратата на “Янтра” до края на първото полувреме. След почивката Захари Захариев улучи греда, а в 53-ата минута Бисер Стоянов овладя топката и с плътен удар покачи на 2:0. Петнайсет минути по-късно Мартин Николов намери Стамен Тасев на дузпата и оттам с премерен удар стреля към вратата, като стражът на гостите успя само да отклони топката, но недостатъчно, за да не се оплете в мрежата зад него за 3:0. В 78-ата минута защитник на габровския тим опита да избие топката с глава при статично положение и я заби в долния ляв ъгъл на вратата си за 4:0. Три минути по- късно Димитър Байдаков оформи крайното 5:0 с атрактивна задна ножица. В самия край на срещата стражът на гостите спаси изстрел на Цецо Петров.
“Етър ВТ”: Димитров, Николов, Ванков, М. Иванов, Петров, Трифонов, Ангелов, Караиванов, Гинчев, Николаев, Расимов (Христов, Стоянов, Н. Иванов, Байдаков, Йорданов, Колев, Павлов, Захариев, Додуров, Тасев).