„Етър“ отнесе „Спартак“ и влезе по шампионски!

Публикувано на пт, 26 май 2023
1226 четения

„Етър“ разби с лекота „Спартак“ (Плевен) с 3:0 и ознаменува подобаващо влизането си в Първа лига. Пред ентусиазираните трибуни „болярите“ тотално надиграха съперника, действаха с настроение, а трите гола бяха най-малкият възможен резултат.

Мачът започна с пълен превес на „виолетовите“ и в 9-ата минута удар на Мартин Тошев бе избит пред голлинията. Малко след това Евгений Илиев центрира към Дани Младенов, чийто удар с глава бе уловен от вратаря. В 17-ата минута Крум Стоянов от фаул от малък ъгъл предпочете да стреля директно в близкия ъгъл, но вратарят извади в корнер. Веднага след това стражът улови и удар на Георги Ангелов с глава.

Силен изстрел на Тошев в 19-ата минута пак бе избит от Цинцарски. Плевенчани имаха едно чисто положение, когато Карамфилов излезе сам срещу вратаря, но Славков изби с крак. До почивката нови бомбени удари на Крум Стоянов и Олег Димитров бяха избити пред вратата.

Етърци не намалиха темпото и през втората част. Тя започна с шут на Моран от дистанция и след рикошет топката мина до гредата в корнер. После пък Евгений Илиев стреля от фаул и топката облиза сглобката на гредите.

Головете нямаше как да не дойдат. В 60-ата минута Алехандро получи хубав пас и с удар в ъгъла вкара за 1:0. „Спартак“ имаше още една възможност, когато след удар и рикошет от защитник топката нацели гредата. Нищо обаче не можеше да спре „болярите“. В 69-ата минута Мартин Моран отне топката от съперник, напредна и се разписа за 2:0. Само две минути по-късно Мартин Тошев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която голмайсторът хладнокръвно превърна в 3:0.

До края „виолетовите“ можеха да нанижат още голове, но изстрел на Личев бе спасен от вратаря, а удари на Алехандро и Олег Димитров минаха до гредите. В 85-ата минута младият Атанас Атанасов влезе на мястото на Мартин Моран и направи своя дебют в професионалния футбол, като стана поредният юноша от школата, стигнал до първия отбор.

На почивката пък шествие по пистата направиха детските отбори на „Болярчета“, спечелили международния турнир в Турция, и „Етър“, извоювал Купата M&BM, които бяха бурно аплодирани от агитката.

Последният сигнал даде началото на празненствата под звуците на „We Are The Champions“, шампанско, радост и овации от публиката. „Виолетовите“ фенове впечатлиха с невероятна 90-минутна подкрепа с песни и скандирания.

„Етър“ вече е там, където му е мястото, и доказа, че си го извоюва сам и напълно заслужено!

„Етър“: Християн Славков, Валери Христов (74 Здравко Илиев), Георги Ангелов, Георги Александров, Крум Стоянов, Мартин Моран (85 Атанас Атанасов), Олег Димитров, Алехандро, Евгений Илиев (74 Яни Пехливанов), Мартин Тошев, Даниел Младенов (62 Емануил Личев).