“Етър” наниза четворка на “Литекс” в представянето на отбора за новия сезон

Публикувано на пн, 10 юли 2017
354 четения

Отборът на “Етър” победи с 4:2 новака във Втора лига – “Литекс” (Ловеч) в последната си контрола преди старта на първенството в Първа лига. В събота “виолетовите” бяха официално представени пред близо 500 зрители на стадион “Ивайло”. В 12-та минута Цветомир Тодоров изведе Тодор Колев очи в очи с вратаря на гостите Диян Вълков, който го фаулира. Реферът Станислав Ставров отсъди наказателен удар, изпълнен точно от Колев за 1:0. В 17-ата минута рикушет в стената позволи на Ивайло Раденцов да изравни от пряк свободен удар – 1:1. Този резултат се запази до почивката независимо от активността на крайните бранители на етърци Веско Минев и Александър Александров, чийто действия обаче не срещнаха необходимата подкрепа. Стражът на ловчанлии Диян Вълков се намеси на два пъти, като отрази изстрели с глава на Руменов и на Чавдар Ивайлов от фаул.
Истинска голеада видяха зрителите след почивката. В 52-ата минута при поредния си пробив по крилото Александров асистира към Стефан Неделчев, появилия се в игра през паузата, и нападателят вкара за 2:1. Малко по-късно Неделчев пак се разписа, но след точно маркирана засада, и попадение не бе зачетено. Хубав удар с глава на Кямил бе спасен от Вълков, който обаче беше безпомощен в 66-ата минута, когато секунди след влизането си Иван Стоянов технично би край него от движение за 3:1.
Мартин Станкев вдигна публиката на крака с много красив гол в 70-ата минута. Буквално щом се появи на терена, халфът получи топката, напредна и с прехвърлящ удар не остави шансове за вратаря на гостите, вдигайки на 4:1. Иван Петков пропусна да направи резултата разгромен, след като стреля над вратата с глава, а в последните секунди Неделчев разтърси напречната греда. Методи Костов върна един гол за литексите в 86-ата минута, останал сам срещу Христо Иванов, когато вкара за 4:2.
“Етър”: Акалски (30 Цанков, 69 Хр. Иванов), Минев (65 Петков), Скерлев (70 Минков), Василев (70 Ботев), Александров, Пехливанов (59 Апостолов), Ивайлов (65 Стоянов), Атанасов (70 Станкев), Тодоров (54 Кямил), Колев (46 Неделчев), Руменов (70 Станев).