“Етър” надигра с 2:1 “Левски-2007” при представянето на обновения тим

299 четения

Етърци представиха обновения си отбор.

Съставът на “Етър” за новия сезон 2015/2016 година.

На опита на Илиян Трифонов и Джихат Кямил ще се разчита в средата на терена.

Победа с 2:1 взеха футболистите на “Етър” над състава на “Левски-2007” в последната си контролна среща от подготовката. “Виолетовите” завършиха с успех проверките, като от осемте си мача записаха три победи, четири ремита и само една загуба.
На обновения стадион “Ивайло” великотърновският клуб представи отбора, на който ще разчита в започващия сезон на Северозападната “В” група. Под звуците на “Откак се е, мила моя майно льо” и под аплодисментите на публиката на терена излязоха 21 футболисти. Средната възраст на тима е точно 25 години, като най-възрастният е 34-годишният Мирослав Иванов – Деко, който е петкратен шампион на България и трикратен носител на купата с “Левски” и “Лудогорец”. Най-младият пък е 18-годишният кадър на “виолетовата” школа Александър Узунов.
Третият поред сезон във “В” група трябва да е последен за тима в аматьорския футбол, като задължителната цел е първото място и спечелване на визи за професионалния футбол. Зрителите аплодираха и новия старши треньор Мартин Дойчев, в чийто треньорски щаб влизат Илиян Киряков и Румен Русев. След представянето на всеки от футболистите “Етър” направи и отборна снимка в пълния си състав, с който ще воюва в есенните битки.
В контролата срещу “Левски-2007” взеха участие 20 играчи, с изключение на контузения защитник Емил Грозев. Мачът бе свирен от Станислав Ставров с асистенти Георги Дойнов и Ивайло Атанасов.
Етърци натиснаха от самото начало и направиха силно първо полувреме. Първата опасност бе в 8-ата минута, когато Альоша Илиев отправи силен удар под сглобката, но вратарят Иван Георгиев спаси. Малко след това пък лек удар на Явор Генчев бе уловен от вратаря. Първият гол падна в 12-ата минута – Павлин Иванов центрира отляво и Явор Генчев засече топката в мрежата за 1:0.
Хубавите разигравания продължиха. В 20-ата минута Альоша Илиев бе изведен сам отдясно, но стреля високо. Малко след това ново центриране на Павлин Иванов отляво намери Иван Петков, който засече топката, но във вратаря. Нов атрактивен удар на Иван Петков бе спасен от Иван Георгиев с плонж.
Альоша Илиев в 35-ата минута върна назад към Кямил, който от границата на пеналта стреля силно до гредата. После пък Николай Николаев центрира отляво и Иван Петков с глава стреля до рамката. Запомни се и един техничен удар на Джихат Кямил до сглобката на гредите.
Гостите се отчетоха с един силен изстрел на Ивайло Емилов, париран от вратаря Цанков.
През цялото първо полувреме “виолетовите” атакуваха и положенията следваха едно след друго. Логично в 42-ата минута падна и втори гол. Кямил изведе отдясно Иван Петков в чиста позиция и той с лекота опъна мрежата – 2:0.
След почивката Мартин Дойчев започна със смените. Дебют за “Етър” направи Мирослав Иванов – Деко, който се запомни с технични отигравания, аплодирани от трибуните. В игра влязоха още Благо Ангелов, Мартин Николов и новите попълнения Боби Борисов, Добри Петров и Радослав Байчев, а по-късно още и Ивайло Петков, Младен Николаев и Александър Узунов.
През втората част обаче темпото на игра спадна и атаките не бяха толкова много. Най-опасно бе в 50-ата минута, когато Радо Байчев от фаул от близо 30 метра стреля силно под напречната греда, но вратарят извади в корнер.
В 64-ата минута след корнер вратарят Георгиев остана под топката, но Боби Борисов с глава стреля до гредата. Гостите от Левски напомниха за себе си в следващите минути. Антонио Иванджиков с остър удар в левия ъгъл намали резултата на 2:1, а десетина минути по-късно удар на бившия играч на “Спартак” (Пл) Любчо Иванов бе спасен от Цанков.
Етърци продължиха с атаките, но не бяха точни в завършващата фаза, а и търсеха ефектни отигравания вместо ефективност. В 75-ата минута Благо Ангелов излезе в голова позиция срещу вратаря, но не успя да вкара.
Пет минути преди края мощен удар на Добри Петров можеше да донесе трети гол, но бе акробатично спасен от Иван Георгиев.
“Етър”: Цанков, Кирилов, Минков, Тих. Трифонов, Пав. Иванов, Яв. Генчев, Ал. Илиев, Кямил, Ил. Трифонов, Н. Николаев, Иван Петков (Ивайло Петков, Мир. Иванов, Мл. Николаев, Ангелов, Б. Борисов, Д. Петров, М. Николов, Узунов, Байчев).
“От първото полувреме съм доволен, от второто не съм. Хубаво е, че създаваме много положения, но направихме много пропуски, а и в защита допуснахме грешки, които трябва да изчистваме. Трябва да си реализираме положенията”, обобщи старши треньорът Мартин Дойчев.