“Етър” изпусна “Локо” (Сф), но опази първото си място

Публикувано на ср, 28 сеп. 2016
158 четения

“Етър” пропусна да бие като гост “Локомотив” (Сф) и продължи серията си от 24 мача без загуба, но с 0:0 в кв. “Надежда”. Точката позволи на “виолетовите” да опазят първото място в класирането, следвани от ЦСКА-София 2. Мачът бе равностоен, но чистите голови положения за “Етър” бяха далеч повече и могат само да съжаляват за пропуските си.
Единствената промяна в сравнение с предишните мачове от първенството в основния състав бе Цанков на вратата вместо лекуващия вирусно заболяване Акалски. В 11-ата минута бе първа възможност за “Етър” – Стефан Неделчев бе изведен на скорост срещу вратаря Любенов, но той излезе навреме и успя да изчисти топката.
За домакините само Владислав Мисяк от фаул стреля неточно над вратата. В 25-ата минута “Етър” изпуска чист гол. Петър Димитров центрира опасно отдясно и Неделчев се размина с топката пред самата врата. В самия край на полувремето пък Пепи Димитров бе изведен отдясно и потърси пас към Кямил, който е блокиран.
Втората част предложи двуостри атаки към двете врати и малко по-високо темпо. Опасен далечен удар на Виячки мина до самата греда в 53-ата минута, а в ответната атака Чавдар Ивайлов стреля изненадващо и вратарят на домакините Любенов едва успя да избие.
Най-чистата си възможност “болярите” изпуснаха в 60-ата минута – Джихат Кямил бе изведен от Цветков сам срещу вратаря и би в десния ъгъл, но стражът спаси удара, а добавката на Димитров отиде във външната страна на мрежата. В 68-ата минута последва пореден пропуск на “Етър”: Димитров стреля диагонално опасно, но топката мина до гредата.
В последния половин час домакините се поизмориха и етърци натиснаха здраво. “Локомотив” обаче имаше чиста възможност в 76-ата минута, когато Димитър Георгиев елиминира Симеон Иванов и от чиста позиция би над гредата. Удар на Николай Цветков бе спасен от Любенов, а в 83-ата минута Ивайлов изведе чудесно Иван Петков, но той се размина с топката пред вратата.
“Етър”: Цанков, Минков, Николов, С. Иванов, Скерлев, Ст. Генчев, Ивайлов, Кямил (82 Карапетров), Неделчев (64 Тодоров), Цветков, П. Димитров (78 Петков).
Георги Василев:
“Етър” през второто полувреме имаше игрово предимство, имаше създадени ситуации, които повече миришеха на гол. Проиграхме ги и накрая пропускът, който домакините направиха, дава равновесие и преценка, че ремито е нормално. Ние първото полувреме определено го проиграхме. Не бяхме на нивото, което искахме – по-бавни, затормозени, несигурни, в този период съперникът владееше повече топката.
Второто полувреме надмощието ни пред вратата на “Локомотив” бе доста по-очевидно. Трайно владеехме топката, макар да се пропуквахме на моменти. Залогът беше голям, защото гонехме на всяка цена победата, имаше доста психологическо напрежение.
Акалски го предпазихме, защото болен човек няма сили да играе в такъв мач.
Първенството е доста интересно – като хармоника: ту събираме куп мачове, ту ги раздалечаваме… Още в петък играем с “Лудогорец-2”, доста къс период, но и това не е оправдание. Очаква ни много тежък мач, аз вчера имах възможност да ги гледам в Несебър, победиха с лекота “Несебър”, а и показаха клас а. Чака ни поредният труден мач.”