“Етър-64” започна ударно

Публикувано на пн, 9 окт. 2017
82 четения

С ударна победа 30:18 над “Поморие” започнаха хандбалното първенство при жените шампионките и носителки на купата на България “Етър-64”. “Виолетовите” имаха еднакво надмощие и през двете полувремена, като след първото авансът им бе 14:7, а през второто нанизаха още 16 гола срещу 11 на съперничките.
Този сезон “Етър-64” разчита изцяло на състезателки, продукт на собствената му школа, като няма нито едно външно попълнение. Че школата произвежда качествени хандбалистки и че етърки отново ще са сред фаворитките за отличията показа още първият мач. Мария Йорданова сложи началото на серията, после Данислава Петрова с три и Ангелина Симеонова направиха аванса 6:0 до 15-ата минута. Едва тогава съперничките върнаха гол, а до 20-ата минута преднината бе вече 9:4. До почивката “Етър-64” наниза още пет попадения срещу три за гостенките – 14:7. Силната игра продължи и през втората част, като “болярките” непрекъснато бяха водещият отбор. В средата на полувремето те вече водеха с 23:13 и до края още увеличиха преднината си.
Със 7 попадения завърши мача най-опитната състезателка – Соня Богданова, много силно игра Деница Иванова. Пет гола вкара Мария Йорданова, а в игра влязоха всички 13 хандбалистки.
Във вторник възпитаничките на треньорката Йонка Генчева заминават за Драма (Гърция), където ще изиграят две контролни срещи. На този етап най-необходимото за отбора с проверки срещу добри съперници, за да бъде изграден игровият облик. В следващия кръг на 14 октомври пак от 16 ч. “виолетовите” приемат и “Шумен-98”, после на 22-и идва и възловото гостуване на “Бъки” в Габрово, а на 29-и приемат “Свиленград”.
“Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 7, Ангелина Симеонова 4, Мария Йорданова 5, Данислава Петрова 4, Деница Иванова 4, Стиляна Динева, Мирела Павлова, Кристияна Караманлиева 3, Виктория Маринова, Петя Кръстева 3, Надежда Димитрова, Мартина Стефанова.