“Етър-64” взе своето срещу “Сливница”

Публикувано на пн, 1 февр. 2021
162 четения

Хандбалистките на “Етър-64” взеха очаквана победа над “Сливница” в първото си домакинство от пролетния полусезон на “А” група при жените. Те се наложиха с 35:27 (20:15), като мачът се игра в спортната зала в Павликени поради липсата на отопление в ДКС “Васил Левски”.
Успехът за възпитаничките на треньорката Йонка Генчева не бе лесен – през първата част те отстъпваха дълго време в резултата, но със силна игра в края на полувремето направиха обрат и след почивката поддържаха преднина от 4-5 гола. След 2:2 в 6-ата минута гостенките от “Сливница” изненадващо поведоха и в средата на полувремето стигнаха до най-големия си аванс – 7:10. “Болярките” след направените от Йонка Генчева тактически промени изравниха в 20-ата минута за 12:12, подобриха мерника си и в оставащото време до почивката нанизаха шест поредни гола, като един от тях бе на вратарката Деси Николова – не за първи път в кариерата ѝ. Паузата дойде при 20:15 за “Етър-64”.
През втората част този аванс се запази почти през цялото време и отново след силни финални минути стигна до 8 гола за крайното 35:27.
Най-резултатни бяха опитните Соня Богданова с 8 и Маги Христова със 7 попадения, а за гостенките се отличи Стиляна Павлова с 11. Победата запази временното второ място на етърки в класирането на 2 т. след лидера “Свиленград”. Следващият мач е гостуване на “Бъки” в Габрово на 13 февруари.
“Етър-64”: Десислава Николова 1, Миглена Христова 7, Соня Богданова 8, Анна Захарова 1, Олександра Замишляк 6, Мария Йорданова 5, Веселина Иванова 4 (Златина Коева, Даниела Стефанова 3, Стелияна Динева, Полина Стоянова).