“Етър-64” със сребърни медали за Купата на България

Публикувано на ср, 4 мар. 2020
83 четения

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха сребърните медали в турнира за Купата на България при жените. В полуфинала вчера великотърновки удариха в Шумен местния едноименен тим с убедителното 28:20 (15:11). Мачът бе равностоен само в началото, после етърки наложиха превес и дръпнаха до почивката с 11:15. Добрата им игра продължи и преднината нарасна до 5 гола, но домакините в 41-ата минута успяха да намалят до 15:17. Оттук до края “Етър-64” убедително наложи волята си. Вратарката Десислава Николова в 45-ата минута получи силен удар в главата, но се върна на терена и пази отлично, а висока оценка за изявите си заслужи целият отбор.
Етърки продължиха да поддържат 5–6 гола преднина, която в края достигна до 20:28. В другия полуфинал “Бъки” доста трудно надделя с 23:20 над “Свиленград”.
“Етър-64” загуби с 32:23 (18:12) последвалия финал за купата. Великотърновки не можаха да се противопоставят на шампиона “Бъки”, който през цялото време водеше в резултата, като на моменти преднината му достигаше десет гола. “Етър-64” все пак поддържаше равновесието до 13-ата минута, когато бе 6:6. Последва срив и 4 поредни гола за съперника, който дръпна с 10:6. Нови отчайващи грешки и в атака, и в защита на “болярките” позволиха на “Бъки” да поведе с 16:9, а до почивката етърки инкасираха 18 гола, колкото обикновено получават за цял мач. Втората част просто се доиграваше. След 23:13 в 37-мата минута габровки се отпуснаха и 8 минути не вкараха гол, но “Етър-64” върна само 3 гола, а краят дойде при 32:23 за “Бъки”.
Златните медали и купата получиха габровки, сребърните медали на етърки бяха връчени от техния президент Атанас Атанасов, бронзовите са за “Свиленград”, а четвърти останаха домакините от “Шумен-98”. Сред индивидуалните призове наградена бе и Антония Симеонова от “Етър-64” за голмайстор на турнира.