“Етър-64” с трета поредна победа, взе с лекота 30:21 срещу “Поморие”

Публикувано на пн, 29 окт. 2018
65 четения

Поредна победа записаха хандбалистките на “Етър-64” – трета поред в настоящото първенство на “А” група при жените. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева биха с лекота “Поморие” с 30:21 (17:5) в ДКС “Васил Левски”, като разликата в резултата можеше да бъде и по-голяма.
След трудния мач срещу шуменки в миналия кръг, сега “виолетовите” започнаха вихрено и бързо стана ясно, че няма да изпуснат инициативата. Соня Богданова откри веднага резултата, а гостенките успяха да изравнвят чрез Димка Предова. След 1:1 обаче “Етър-64” започна да ниже гол след гол и девет пъти поред опъна мрежата на поморийки. Така в 18-ата минута резултатът стигна до внушителното 10:1 с попадения на Данислава Петрова, Мария Йорданова, Соня Богданова и Деница Асенова.
Чак тогава “Поморие” успя да върне второ попадение, а след 11:3 последва нова серия от три поредни гола. Много силно пази на вратата Десислава Николова, която в пореден мач отчая нападателките на гостите. Минута преди почивката преднината вече бе 17:4, а полувремето приключи при убедителното 17:5.
През втората част “Поморие” успяваше да върне по някой гол и в 37-ата минута резултатът бе 23:8. Последва обаче период с четири поредни гола на гостенките до 23:12, а в следващите пет минути те върнаха още 6 гола срещу два на етърки за 25:18.
В заключителните минути етърки отново подобриха мерника си и дръпнаха с 29:21, а малко преди края Петя Кръстева закръгли сметката на “виолетовите” на 30 гола.
Най-резултатна отново бе Данислава Петрова с 9 попадения, следвана от Соня Богданова със 7.
В дербито на кръга в Габрово домакините от “Бъки” взеха минимална, но ценна победа над третия лидер “Свиленград” с 29:27, като до почивката също водеха с два гола аванс – 14:12. Така на върха в класирането на “А” група отново са познатите два отбора – “Етър-64” и “Бъки”, с пълен актив от по 6 точки. В следващия кръг е и първата директна битка за върха – етърки приемат габровки, а мачът е в събота, 3 ноември, от 17:00 ч. в ДКС “Васил Левски”.
“Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 7, Миглена Христова 3, Мария Йорданова 4, Данислава Петрова 9, Петя Кръстева 5, Кристияна Караманлиева, Деница Асенова 2, Александра Бундева, Златина Коева, Цветомира Долчинкова, Ангелина Симеонова, Виктория Маринова, Надежда Димитрова, Веселина Иванова, Ралица Димова.