„Етър” разби с 3:0 „Славия” с фантастични голове на Мане и Петков

Публикувано на нд, 28 окт. 2018
350 четения

„Етър” разби „Славия” с 3:0 и завърши на седмото място след първата част на редовния сезон в елита. Славчо Шоколаров си вкара автогол преди почивката, а в края на мача „виолетовите” решиха окончателно нещата с два фантастични гола на Аласана Мане и Иван Петков.

Първата опасност беше за „белите” – в 12-ата минута Г. Иванов центрира от корнер и Шоколаров с глава прати топката опасно до гредата. Отново Шоколаров в 20-ата минута стреля, но Христо Иванов улови. „Етър” веднага отговори с нисък удар на Сърмов, уловен от вратаря, но в следващата 23-а минута трибуните изригнаха. Мане центрира от фаул, Сърмов върна топката пред вратата и Младенов стреля, а отбитата от Стергиакис топка бе довкарана от Славчо Шоколаров в собствената му врата – 1:0. До почивката удар на Батрович мина над вратата, а след центриране на Димо Атанасов Боджадж стреля на сантиметри над гредата.

В 47-ата минута гол на Младенов бе отменен заради маркиран фаул на Боджадж в атака. Малко след това силен удар на мане отиде в аут. В 53-ата минута Боджадж и Младенов излязоха двама срещу един бранител, но след рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението му Пламен Гълъбов с глава стреля до гредата.

„Славия” не се предаде и продължи да атакува активно, но първо удар на Мицански бе уловен от вратаря, а в 69-ата минута Христо Иванов перфектно извади удар на Шоколаров.

Етърци решиха мача с два изключително красиви гола. В 77-ата минута настана меле пред вратата на гостите, в което топката по чудо бе избита, но попадна у Аласана Мане, който с майсторски удар я насочи под сглобката на гредите – 2:0. Апотеоз на превъзходството бе голът на резервата Иван Петков. В 89-ата минута Ерик Почански центрира отдясно и таранът със задна ножица прониза за трети път вратата на „белите”.

„Етър“: Хр. Иванов, Скерлев, Василев, Гълъбов, Атанасов, Мане (86 Петков), Сърмов, Батрович, Колев (70 Руменов), Младенов (78 Почански), Боджадж.