“Етър-64” с две победи в Гърция

Публикувано на пн, 12 сеп. 2022
299 четения

С две победи стартираха турнето си в Гърция хандбалистките на “Етър-64”, които са в южната съседка за 4 мача в подготовка за новото първенство. “Виолетовите” първо взеха заслужена победа като гости на “Верия” с 39:32 (20:16). След ударно начало, в което поведоха с 4:0, великотърновки допуснаха изравняване, но после показаха превъзходство, особено през втората част, и стигнаха до успеха.
В 15-ата минута домакините от “Верия”, в чийто състав са девойките, станали шампионки на Гърция, изравниха до 7:7, но до края на полувремето “виолетовите” натрупаха аванс от 4 гола и го затвориха с 20:16. До средата на втората част преднината стигна вече десет гола – 32:22, а краят дойде при 39:32.
Най-резултатна бе играещата треньорка Маги Христова с 13 попадения, 10 вкара Александра Замишляк, 7 добави Мария Йорданова, а 4 – изявяващата се в тв реалитито “Фермата” Камелия Кузнецова. В основния състав започнаха две девойки – Полина Стоянова и М. Георгиева, а в игра влязоха всички състезателки.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Христова 13, М. Йорданова 7, К. Кузнецова 4, П. Стоянова 1, Ал. Замишляк 10, М. Георгиева 1 (Викт. Георгиева, Тр. Стоянова, В. Иванова 2, Ан. Мучинова).
Втората победа дойде срещу “Проточани” с 47:36 (21:18). Етърки поведоха с 3:0 до 4-та минута, но малко след това домакините изравниха за 3:3. После българският тим отново взе аванс, който продължи да поддържа и затвори полувремето с 21:18. И през втората част преднината на етърки постоянно бе между 3 и 5 гола, а краят дойде при 40:36. Най-резултатни с по 10 гола бяха Александра Замишляк и игралата до 45-ата минута Миглена Христова, с 9 е Мария Йорданова. Снощи етърки играха втори мач срещу “Проточани”, а на 12 септември гостуват отново и на “Верия”.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Христова 10, М. Йорданова 9, К. Кузнецова 2, П. Стоянова 1, Ал. Замишляк 10, М. Георгиева 1 (В. Георгиева, В. Иванова 7, В. Соколова, Тр. Стоянова, Ан. Мучинова).