Алекс Стоянов с два гола за “Академик”

Публикувано на пн, 12 сеп. 2022
94 четения

Свищовският “Академик” взе победа с 2:0 над “Партизан” (Червен бряг), като го стори едва през втората част. Преди почивката възможности имаха Александър Стоянов и Димитър Костадинов, но ги пропуснаха. В 60-ата минута Стоянов при едно разбъркване в пеналта успя да насочи топката в мрежата – 1:0. Осем минути по-късно Георги Йорданов проби по фланга и центрира, пак Александър Стоянов пое, финтира защитник и удвои резултата.
“Партизан” можеше да намали в 80-ата минута, но Йорданов изби от голлинията, а при последвалата контра Костадинов излезе сам срещу вратаря, но би в него. До края “студентите” имаха още две възможности, като първо вратарят на гостите бе прехвърлен, но защитник изби пред голлинията, а след последвалия корнер стражът Георги Милчев парира удар. В добавеното време гостите пак можеха да вкарат, но вратарят Владимиров акробатично изби изстрел от фаул под сглобката.