“Павликени” изпусна точки в Мездра

Публикувано на пн, 12 сеп. 2022
163 четения

“Павликени” допусна минимална загуба с 2:1 при гостуването си на един от лидерите “Локомотив” (Мездра), като само може да съжалява за загубата. Началото бе за домакините. Във 2-та минута Васил Калоянов стреля на сантиметри над напречната греда след центриране отляво на Ваньо Иванов. После вратарят на гостите Василев парира коварен шут от фаул на Бояджиев от над 25 метра. В 15-ата минута Калоянов отправи удар с глава на сантиметри от десния страничен стълб след центриране на Светослав Валериев, после Никола Василев изби страховит шут на Деян Иванов от над 30 м.
Павликенчани откриха в 28-та минута, когато Пламен Илиев отблизо засече пас на Христо Марков за 0:1. В 39-ата минута Васил Сапунджиев с удар отдалеч изравни.
В 52-та минута гостите пропуснаха пак да поведат – Илиев не успя да засече прострелно центриране на Ивайло Маринов. В 69-ата минута се стигна до пълния обрат след удар на Бояджиев от фаул. “Павликени” пак можеше да вкара в 83-та минута, но вратарят на домакините Васил Асенов се справи срещу излезлия сам срещу него Йордан Йорданов, скъси ъгъла и се стигна само до корнер.
“Павликени”: Никола Василев (75 Христо Христов), Хюсеин Вейсов, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Тодор Чирпанов, Стефан Иванов, Йордан Йорданов, Христо Марков, Мартин Ширтев (75 Александър Танков), Пламен Илиев (78 Тихомир Маринов).