“Етър-64” падна с 24:20 в Габрово

Публикувано на пн, 13 окт. 2014
187 четения

Силно подмладеният отбор на “Етър-64” игра в дълги периоди от мача равностойно при гостуването си на “Бъки” в дербито на хандбалната “А” група, но загуби с 24:20 (13:10). Както вече писахме, великотърновският състав е тотално обновен заради отказването на няколко състезателки и за първи път не бе фаворит в директния сблъсък с “Бъки”, чийто състав бе сериозно подсилен този сезон. Допълнителен проблем бе и липсата на нормална зала за тренировки на етърки, които не могат да ползват ДКС “В. Левски” заради високия наем. Въпреки това мачът в Габрово започна отлично за “болярките” и те три пъти повеждаха от 0:1 до 2:3, като домакините изравняваха. После габровки взеха лек превес – 6:4, но се стигна до ново равенство. След 6:6 съперникът натрупа аванс от три гола, които запази до почивката.
“Етър-64” игра с Деси Николова на вратата, а пред нея Мирела Павлова, Маги Дончева, Зорница Стефанова, Даниела Коцева, Деница Иванова и Деси Кръстева, като единствената смяна бе Петя Кръстева. Отново силно пази Десислава Николова, отличен мач направи и Даниела Коцева.
Великотърновки започнаха много здраво втората част и обърнаха нещата до 13:14 в своя полза, но противникът отново изравни, а в 45-ата минута поведе с 18:14. Най-голямата разлика в двубоя бе в 52-ата минута, когато “Бъки” поведе с 6 гола – 22:16. До края етърки изиграха силни осем минути, но след грешки при атаките намалиха пасива само наполовина, а с последната сирена бе оформено и крайното 24:20.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Павлова 2, М. Дончева 2, Зорн. Стефанова 4, Коцева 6, Д. Иванова 2, Д. Кръстева 2 (П. Кръстева 2).