Стилиян Макарски с две победи на турнир от категория “Гран при” в Холандия

Публикувано на пн, 13 окт. 2014
242 четения

Великотърновецът Стилиян Макарски записа две победи на турнира по бадминтон в Алмере, Холандия, който е от високата категория “Гран при” и е с награден фонд 50 000 долара. Нашият бадминтонист, първо се наложи над Жилес Трипет от Швейцария с 3:0 (11:5, 11:8, 11:3) гейма, а във втората си среща от квалификациите надви суринамеца Върджил Соерореджо с 3:2 (11:10, 9:11, 11:8, 3:11, 11:10) гейма и 11:10 точки в решителната пета част. Двубоят продължи 41 минути и бе най-оспорваната среща в квалификациите. В основната схема Макарски, който е 253-ти в световната ранглиста, отстъпи с 2:3 пред индонизиеца Кристи Джонатан. Стилиян на два пъти бе догонващ в резултата, но успя да спечели втори и четвърти гейм с 11:2 и 11:10. В контрагейма загуби със 7:11, а съперникът му стигна до четвъртфинал в турнира.
На смесени двойки Макарски и швейцарската му партньорка Селин Трипет, които са 19-ти в европейската ранглиста, бяха надиграни от китайците Чун Танг и Ка Чан с 1:3 гейма и прекратиха участието си.