“Локо” (ГО) отстъпи с 1:3 на “Литекс”

Публикувано на пн, 13 окт. 2014
202 четения

“Локомотив” (ГО) отстъпи с 1:3 у дома на “Литекс” в контрола, като ловчанлии се реваншираха за допуснатото поражение в спаринга между двата тима преди месец. Този път “оранжевите” контролираха мача през цялото време и макар че допуснаха “железничарите” да им поведат, доведоха развоя до победа след попадения на Хенрик, Малинов и Асприля.
Още в 3-та минута нападателят на домакините Янаки Смирнов наказа грешка на отбраната, след като отне топката и със самостоятелен пробив откри резултата – 1:0. Така Смирнов продължи уникалната си серия да няма мач без гол за тима, независимо дали в първенството, за купата или в контролите.
“Литекс” можеше да изравни в 21-ата минута, когато Асприля финтира левия бек на “Локомотив” и стреля силно по диагонала, но Рашков майсторски спаси. В 35-ата минута, обаче, стражът нямаше как да реагира при атрактивното воле на Хенрик. Каращият проби при “оранжевите” французин вкара красив гол за 1:1, засичайки от въздуха центриране на Асприля. Малко след това шанс имаше пред Апостолов от домакините, но той би над вратата.
В 47-ата минута рейд на Никола Колев замалко не завърши с гол, но ударът му не беше достатъчно силен и вратарят изби. В 53-ата минута “оранжевите” поведоха с попадение на Кристиян Малинов, който завърши комбинация между Страхил Попов и Джордан.
В 58-та минута Асприля изпълни пряк свободен удар от 35 метра, но вратарят Рашков спаси. В 66-ата пак Асприля направи “двойно” със сънародника си Джордан и излезе сам срещу вратата за крайното 1:3.
“Локо” (ГО): Рашков, Мицаков, М. Иванов, Фиданин, Апостолов, Балъков, Л. Генчев, Карапетров, Смирнов, Кр. Трифонов (Яв. Генчев, Пенев, Димитров, Н. Иванов, Байчев).
“Литекс”: Баривиера, Попов, Менди, Гълъбов, Горанов, Колев, Малинов, Златинов, Асприля, Хенрик, Ангелов (Конов, Недялков, Божиков, Джордан, Десподов, Минчев, Даскалов).