“Етър-64” надигра в Сливница “Ники спорт” в плейофите

Публикувано на вт, 4 апр. 2017
119 четения

Първа победа постигнаха шампионките от “Етър-64” в плейофите на тазгодишното първенство на страната по хандбал за жени. След загубата в Габрово, в неделя те спечелиха гостуването си на “Ники спорт” в Сливница с 30:23 (14:12) и така вече имат баланс от една победа и една загуба. Първите 4 отбора от редовния сезон играят всеки срещу всеки, без да се зачитат досегашните резултати.
“Виолетовите” започнаха ударно в Сливница и до 14-ата минута вече водеха с 2:10. После обаче решиха, че мачът е свършил и отпускането позволи на домакините да намалят до почивката на 12:14. През втората част нещата не се промениха и в 36-ата минута “Ники спорт” успя да обърне резултата и за първи път да поведе – 18:17. От този момент “Етър-64” сериозно вдигна темпото и показа безусловно кой е по-добрият отбор. Десислава Николова пази много силно, спаси общо пет дузпи, а останалите начело със Силвана Савич наложиха пълен превес в играта. След 7 поредни гола за етърки от 18:17 се стигна до 18:25 и до края двата отбора добавиха по още пет попадения за 23:30.
В другия важен мач в Свиленград “Бъки” измъкна ценна победа с 24:23 и оглави класирането в плейофите. Така за етърки става жизненоважен следващият мач у дома срещу “Бъки”, който е на 9 април (неделя) от 17:00 ч. в ДКС “В. Левски”. На 14-и т.м. от 16:00 ч. е домакинството на “Свиленград”.