“Етър-64” би в Габрово “Бъки” в драма с гол в последните секунди

Публикувано на вт, 24 окт. 2017
159 четения

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха драматично с 28:27 гостуването си в Габрово на “Бъки” в дербито от третия кръг на първенството при жените. “Виолетовите” водеха през по-голямата част от мача, като до почивката бе 15:16, а в 40-ата минута имаха вече преднина от 19:22. Оттам започна и драмата. “Бъки” намали до 21:22 и в 45-ата минута успя да изравни за 24:24.
Нещо повече – габровки взеха аванс от един гол, който поддържаха непрекъснато до 27:26 в 53-ата минута. Тук дойде и кулминацията – цели шест минути двата тима изобщо не можаха да си отбележат гол, като защитите и вратарките се справяха – Петя Кръстева от дузпа би в гредата, а ударите на домакините минаваха в аут.
Минута и 15 секунди преди края вратарката Деси Николова намери в контра Соня Богданова, която изравни – 27:27. “Бъки” имаше време за победен гол, но 15 секунди преди края времето му за атака изтече и последва нова контра, която Богданова завърши с победен гол за 27:28! В оставащите секунди домакините се хвърлиха напред, но Десислава Николова бе на мястото си и така “Етър-64” грабна ценната победа пред смълчаната зала “Орловец”.
Най-резултатна бе Петя Кръстева с 12 попадения, по 4 имат Соня Богданова и Кристияна Караманлиева. Етърки водят в класирането с пълен актив от 6 т. от три победи досега.
“Етър-64”: Десислава Николова, Деница Иванова 2, Данислава Петрова 3, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева 12, Соня Богданова 4, Кристияна Караманлиева 4, Мария Йорданова 3, Мирела Павлова.