Иван Сираков е шампион на България по нощно ориентиране и маратон

Публикувано на вт, 24 окт. 2017
275 четения

Голям шлем от шампионски титли през сезона спечели Иван Сираков, който завоюва златни медали от националното първенство по нощно ориентиране и от държавното в най-тежката дисциплина в ориентирането – маратон. Нощното ориентиране бе проведено в района на Симеоново. Иван Сираков бе най-бърз при мъжете в елитната група в конкуренцията на 32 участници. Той пробяга 5.6 км с 24 контролни точки по трасето за 50:10 мин. На маратон (15.9 км), въпреки натрупаната умора от четири старта в рамките на 48 часа, Иван Сираков отново бе безапелационен и грабна златото. Това е шеста шампионска титла през сезона за Сираков, който стана държавен шампион на спринт, средна и дълга дистанция и смесена щафета.
Сребърен медалист на нощно ориентиране при мъжете стана Апостол Атанасов от “Трапезица 1954”. От “Браун Тим” най-добре се представи председателят на клуба Николай Димитров, който е пети. Андрей Абаджиев и Петър Попункьов са 10-и и 11-и. Бойко Рачев от “Браун Тим” спечели златен медал в група Мъже-35, изпреварвайки с повече от 11 минути подгласниците си, а Марин Марков е трети в група Мъже-40. Елица Атанасова от “Трапезица 1954” е с бронз при девойки до 18 г., а Преслава Стоянова е осма при девойки до 16 г. В комплексното класиране “Браун Тим” е на четвърто място от 30 клуба за купата на в-к “Ехо”, която се проведе заедно с държавното първенство по нощно ориентиране. Валентин Шишков от “Трапезица 1954” завоюва бронз при мъжете в маратона, Апостол Атанасов е пети, а между двамата от “Трапезица 1954” се вклини Николай Димитров, който е четвърти. Петър Попункьов пък е десети. Андрей Абаджиев от “Браун Тим” е вицешампион в група Мъже-35, Красимир Рашков е трети в група Мъже-45, Димитър Димитров взе бронз при Мъже-55, Васил Мутафчиев е девети при Мъже-65, а Димитър Димитров-младши десети на отворен лесен маршрут. На отворен труден маршрут Венцислав Трифонов е първи, а Димитър Евгениев е пети. При Жени-55 Петя Димитрова от “Браун Тим” спечели сребърно отличие. Елица Атанасова (“Трапезица 1954”) стана шампион на България на маратон при девойки до 18 г. на 7 км.