“Етър-64” би шуменки в здрав мач

Публикувано на пн, 16 окт. 2017
105 четения

Втора поредна победа в първенството при жените спечелиха хандбалистките на “Етър-64”, които се наложиха в здрав мач срещу “Шумен-98” с 28:19 (12:7). Успехът на подмладения състав на великотърновки не дойде лесно, но беше напълно заслужен. Йонка Генчева заложи само на 7 състезателки, които изиграха без смяна целия двубой.
След силно начало, при което етърки поведоха с 6:1 и 11:5 в 25-ата минута, тимът на “Шумен-98” успяваше да поддържа минимален пасив, като почивката дойде при 12:7.
Интересно и динамично бе и второто полувреме. Караманлиева увеличи на 13:7, но последваха три поредни попадения на гостенките и резултатът бе намален до 13:10 и малко по-късно 15:12.
В следващите минути етърки натиснаха и окончателно решиха мача със 7 поредни гола. Три поредни бързи контри завърши с голове опитната Соня Богданова, по един добавиха и Петя Кръстева и Данислава Петрова. Шуменки връщаха по някой гол основно от 7-метрови наказателни хвърляния. При 24:15 съперникът наниза 4 поредни гола, но в оставащите минути “виолетовите” завършиха мача подобаващо също с 4 поредни попадения за крайното 28:19.
Най-резултатни бяха Соня Богданова с 8 и Данислава Петрова и Петя Кръстева с по 7 гола, а по три добавиха Деница Иванова и Кристияна Караманлиева. В следващия кръг на етърки предстои важно дерби – те гостуват в Габрово на “Бъки” на 22 октомври, неделя, от 17:00 ч.
“Доволна съм, стана здрав мач. Шуменки тази година имат добри попълнения с много опит и противодействаха добре. Ние играхме без смяна, защото всеки мач е важен и може да допрем до головата разлика. Мария Йорданова не игра поради контузия. Доволна съм, защото играхме добре с този подмладен състав”, коментира треньорката Йонка Генчева.
“Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 8, Петя Кръстева 7, Деница Иванова 3, Кристияна Караманлиева 3, Ангелина Симеонова, Данислава Петрова 7.