“Етър-2” започна ударно – 3:2 над плевенския “Спартак”

Публикувано на вт, 25 авг. 2020
101 четения

Дублиращият тим на “Етър” започна ударно участието си в първенството на Северозападната Трета лига. Играчите на треньора Марин Стефанов биха в оспорван мач един от лидерите в групата – доскорошния участник в профасионалния футбол “Спартак” (Плевен) с 3:2.
Гостите, в чиито редове има опитни футболисти като Ивайло Раденцов, Петър Ванков, Ивайло Иванов, поведоха още с първата си атака в 5-та минута, когато Айвън Ангелов вкара топката в мрежата за 0:1. Единствената възможност за домакините бе удар от фаул на Димитър Байдаков, който мина над вратата. Атаките на “Спартак” продължиха и първо вратарят Иван Георгиев спаси техен удар, а малко след това топката срещна сглобката на гредите.
“Виолетовите” обаче натиснаха и до почивката обърнаха резултата. В 28-та минута Христо Марков центрира отдясно от фаул и Димитър Байдаков с глава завъртя топката в мрежата – 1:1. Раденцов от фаул стреля над гредата, а за домакините отново Марков от фаул чак от тъча опасно прати топката до напречната греда.
В 37-та минута Байдаков бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, от която Юлиян Райков хладнокръвно литна вратаря и направи 2:1. Минута преди почивката вратарят Иван Георгиев спаси силен удар на Андриян Димитров от гостите.
През втората част опитният тим на “Спартак” натисна здраво, но защитата се справяше, а контрите на етърци бяха много опасни. В 50-ата минута хубава комбинация, започнала от Стивън Манолов мина през Юлиян Райков до Кристиян Иванов, който от чиста позиция би над вратата. Отново Кристиян Иванов нанесе опасен удар, изваден от вратаря Д. Иванов в корнер.
Плевенчани натиснаха здраво и първо след прострелно центриране топката бе избита пред голлинията, а после опитният Иван Георгиев спаси хубав удар. В 65-ата минута Ивайло Раденцов стреля опасно от фаул, но пак Георгиев извади топката с фантастична намеса. Все пак в следващата минута след центриране ветеранът Петър Ванков с глава изравни – 2:2.
И ремито можеше да е справедлив изход от мача, но младите етърци не се примириха и продължиха да търсят възможността за пълен успех. Тя дойде в 75-ата минута, когато Кристиян Иванов направи дълъг пробив през центъра и изведе Димитър Байдаков, който отново се разписа за 3:2, като се отчете в мача с два гола и една изработена дузпа.
“Етър”: Иван Георгиев, Борислав Марков, Десислав Пенев, Димитър Цонев, Кристиян Кънчев, Кристиян Иванов, Стивън Манолов, Теодосий Райков, Юлиян Райков, Димитър Байдаков, Христо Марков (Велизар Тонков, Димитър Динев, Ивалин Петков, Димитър Митев, Калоян Митев, Марио Балъков, Пресиян Петков).