Етърци U15 с трета победа, разбиха с 4:0 “Монтана” в 40-градусова жега

Публикувано на вт, 25 авг. 2020
107 четения

Трета победа от 4 мача грабнаха “виолетовите” надежди в елитната U15 група, като разбиха с 4:0 “Монтана”. Мачът се игра при близо 40-градусова жега на сянка (каквато на терена “Трифон Иванов” няма) и подложи на сериозно изпитание двата отбора. Това обаче не спря етърци, които наложиха високо темпо през всичките 70 минути, вкараха 4 красиви гола и пропуснаха поне още толкова.
Още в 15-ата минута Стефан Йорданов откри резултата, като след центриране от корнер прати топката в мрежата за 1:0. Десет минути по-късно Даниел Христов удвои, след като бе намерен отляво от Тонислав Донков. Павел Иванов също можеше да се разпише след подаване на Донков, последваха още удари към вратата на гостите.
Второто полувреме започна с пробив на Тонислав Донков отдясно, но центрираната към опразнената врата топка към Павел Иванов не можа да бъде засечена. Калоян Анев пък отправи хубав удар покрай сглобката. В 51-вата минута Калоян Анев центрира към Дейвид Манолов, който с красив удар от въздуха прати топката в мрежата – 3:0. Виктор Игнатов в 62-та минута бе изведен добре, напредна и с плътен премерен удар увеличи на 4:0. До края надмощието продължи и Стефан Недялков стреля до гредата, а нов негов удар бе спасен от вратаря.
“Етър” има актив от 9 точки, което го изведе начело в класирането, като може да бъде надминат само от ЦСКА-София и “Левски” при техни победи довечера.
“Етър”: Петко Тончев, Дейвид Манолов, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Велизар Вълчев, Теодор Маринов, Николай Стоев, Тонислав Донков, Даниел Христов, Радослав Найденов, Павел Иванов (Кристиян Димитров, Теодор Райков, Калоян Анев, Антонио Марков, Стефан Недялков, Виктор Игнатов, Иван Гатев).