“Етър-2” би с 3:2 “Локо” (Др) в мач с 3 дузпи и 4 червени картона

Публикувано на ср, 7 сеп. 2022
179 четения

В драматичен двубой с три дузпи и 4 червени картона дублиращият тим на “Етър” измъкна заслужена победа с 3:2 над “Локомотив” (Дряново). Победното попадение вкара Росен Върбишки пет минути преди края на мача.
В двуострия мач “виолетовите” имаха далеч повече положения. Още във 2-та минута след центриране на Калоян Ненчев Александър Гугучков с глава прати топката в напречната греда. В 13-ата минута хубава атака, започнала с рейд на Гугучков, мина през Траян Димитров и бе завършена от Кристиян Димитров – 1:0. Само след три минути обаче дряновци изравниха, като Тихомир Трифонов изпревари вратаря Георгиев и прати топката над него в мрежата за 1:1.
Нова чиста възможност имаше в 25-ата минута, когато Траян Димитров с глава принуди вратаря да вади в корнер. Десет минути по-късно украинецът Максим Киров бе съборен в пеналта и реферът Никола Петров отсъди дузпа, която отново Кристиян Димитров превърна в гол – 2:1. Малко преди почивката силен далечен удар на Ненчев бе уловен.
Нова ситуация имаше в 54-та минута, когато Максим Киров бе изведен отдясно, но диагоналният му удар мина до гредата. В 63-та минута Иван Георгиев събори Радостин Стоилов и се стигна до дузпа за гостите, която Денис Дачев вкара за 2:2. Ивелин Иванов след дълъг рейд стреля по диагонала до гредата.
В 76-ата минута се стигна до спречкване на терена, при което реферът показа червени картони на Ивайло Михайлов и Денис Дачев от гостите и Ивелин Иванов от етърци. “Виолетовите” с човек повече натиснаха и в 78-та минута Гугучков на празна врата прати с глава топката в аут. Пет минути преди края Васко Първанов стреля от фаул и защитник игра с ръка в пеналта, за което последва нова дузпа. За протести червен картон получи и пом.-треньорът на дряновци. От бялата точка Росен Върбишки бе хладнокръвен и попадна в прегръдките на своите – 3:2.
В добавеното време дряновци опитаха атаки, а “Етър” при контрите можеше да стигне и до четвърти гол. “Болярите” са в средата на класирането с 6 точки, а на 10 септември гостуват на “Локомотив” (ГО).
“Етър”: Иван Георгиев, Александър Краев, Александър Гугучков, Денис Мартинов, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Калоян Ненчев, Кристиян Димитров, Максим Киров, Росен Върбишки, Траян Димитров (Атанас Атанасов, Александър Плешков, Васко Първанов, Димитър Колев, Златин Боянов, Исмаил Ибрямов).