Великотърновци със златни медали от ултращафета по ориентиране

Публикувано на вт, 9 авг. 2016
145 четения

Шестима състезатели от региона завоюваха златни медали от ултращафета по ориентиране, проведена в село Зараево през уикенда. Надпреварата, организирана от СКО “Вариант 5” (Търговище), включваше 7 поста, като отборите имаха право на минимум 5 и максимум 7 състезатели. Сред участниците в тима трябваше да има не по-малко от 2 жени, както и не по-малко от двама състезатели от групи М14/Ж/16 и Ж45/М50. Любопитно е, че в отбора на победителите, състезавали се за тим под името “Ловеч”, фигурираха четирима членове от семейство Атанасови – една от най-успешните фамилии в спортното ориентиране в България. Апостол бяга на първи пост, Александър на втори, Марияна на пети, а Елица на шести. Останалите участници в тима на победителите бяха юношеският национал Валентин Шишков, Кристиана Гецова и Георги Каравасилев. На първо място на своите постове се класираха Марияна Атанасова (на 2200 м) и Валентин Шишков на най-дългия маршрут (9450 м). Апостол Атанасов е втори на 7500 метра. В състезанието се включиха общо 15 щафети.