Великотърновци с убедителна победа в аматьорската лига по баскетбол

Публикувано на пт, 22 ян. 2016
361 четения

Два отбора от областта ще вземат участие в Националната аматьорска лига по баскетбол този сезон. Първият кръг от надпреварата се проведе в габровската зала “Орловец”. В него отборът на Велико Търново, съставен от бивши и настоящи юноши на Баскетболен клуб “Етър 49”, разгроми домакините от “Чардафон-Орловец” с 86:59. Гостите започнаха в състав: Георги Павлов (единствен записал пълни 40 минути), Митко Митков, Пламен Илиев, Стилиян Димитров и Стефан Млъзев.
Великотърновци тръгнаха ударно и поведоха с 5:0. Постепенно домакините се върнаха в мача и в 8-ата минута вече водеха с 15:14. В края на първата част гостите на свой ред сътвориха обрат – 17:16, а на почивката имаха аванс от 5 точки. В третата част великотърновските баскетболисти убиха интригата след прецизна стрелба от средно и далечно разстояние и дръпнаха с 27 точки, като запазиха аванса си до края на мача. Най-резултатен за победителите бе Георги Павлов, който завърши с 19 точки и коефициент 14. Възпитаникът на Американски колеж “Аркус” се отличи с 5 тройки, 10 борби и 2 асистенции.
Много силен мач направи Стилиян Димитров завършил с 18 точки, 10 асистенции, 7 борби и коефицент 26. С двуцифрен точков актив са още Найден Найденов с 13 т., Пламен Илиев и Стефан Млъзев са с по 11 точки. От домакините Стефан Бакалов се отличи с 14 точки, Десислав Дончев добави 13.
Втората среща от първия кръг бе отложена, тъй като заради тежките метеорологични условия отборът на “Академик” (Свищов) не се яви, но съперникът му “Ти ес ди сървисиз” (Троян) подходи с разбиране и двубоят бе отложен.
“Чардафон-Орловец” – Велико Търново 59:86 (16:17, 13:17, 15:37, 15:15)
Велико Търново: Георги Павлов 19, Митко Митков 4, Пламен Илиев 11, Стилиян Димитров 18, Стефан Млъзев 11 (Явор Маринов 2, Найден Найденов 13, Георги Обретенов 8).