Великотърновка с бронзов медал на държавното първенство по борба

Публикувано на ср, 8 февр. 2017
296 четения

Великотърновката Денислава Димитрова спечели бронзов медал от държавния личен шампионат по борба. 178 мъже в свободния стил и 65 жени си оспорваха отличията в София. Отличието на Димитрова е единственият медал за клубовете от областта. В схватката за 3-5 място в кат. 75 кг състезателката на “Царевец Етър 93” надви Анна Спасова от “Рилски спортист-2000” (Самоков). Съотборничката ѝ Марияна Маринчова се класира седма в кат. 63 кг. Наскоро двете състезателки на “Царевец Етър 93” взеха бронзови отличия на държавното по борба за девойки.
“Етър Виктори 2011” бе представен от Мария Джурова, която е десета в кат. 53 кг. При мъжете двама борци от търновските клубове стигнаха до схватка за бронза, но загубиха и останаха на пето място. Това са Деан Ангелов (“Етър Виктори 2011”) до 61 кг и Максим Иванов (“Илия Павлов”) в кат. 65 кг. На седмо място в своите категории се подредиха Милен Колев (“Царевец Етър 93”) до 61 кг и Мишел Михайлов (“Локомотив”) до 65 кг. Схватките в София бяха изгледани от помощник-треньора на националите Радослав Великов. Броени часове преди първенството Руди се завърна от Колорадо Спринг. На турнира “Дейвид Шулц” в САЩ Великов направи успешен дебют като наставник на националния отбор. Двама от неговите състезатели спечелиха златни медали – Димитър Иванов до 61 кг и Филип Новачков до 65 кг.