“Б” областна група – юг: “Янтра” (Драганово) разби “Росица” със 7:3

Публикувано на чт, 21 апр. 2016
255 четения

Десет гола си вкараха двата отбора в зрелищен мач. Гостите от Поликраище поведоха с попадение на Венцислав Ников след центриране от фаул още в 5-ата минута. Пламен Станчев проби отбраната на “Росица” и изравни – 1:1, а веднага след това Георги Георгиев донесе пълен обрат за 2:1, възползвайки се от подаване на игралия силно Петко Петков. Николай Куцаров върна надеждите на гостите в 20-ата минута с удар от въздуха – 2:2. Петко Петков пак изведе драгановчани напред след центриране на Пламен Станчев, после красиво попадение записа в актива си Мартин Димитров, забил топката под сглобката от 40 метра.
Отново Петко Петков 53-ата минута доведе нещата до 5:2. От дузпа Светослав Байчев намали на 5:3 в 73-ата минута, но веднага след подновяването на играта Георги Георгиев вкара шестия гол за тима си, а Атанас Банов в 78-ата минута сложи точката – 7:3.
“Долна Оряховица” би “Победа” (Кесарево) с 1:0. Единствения гол вкара Адриян Стоев в 67-ата минута след пробив и подаване на Живко Живков. Гостите също имаха възможности, но след почивката останаха в намален състав, а долнооряховчани пропуснаха и дузпа.
Още резултати: “Спортист” – “Юнак” 3:0, “Рудановски” – “Първомайци” 3:0 сл.