Юноши младша възраст и деца: Етърци взеха победа и реми срещу “Академик” (Свищов)

Публикувано на чт, 21 апр. 2016
256 четения

Отборите на “Етър” записаха победа и реми срещу свищовския “Академик” в поредния кръг от първенството на юношите младша възраст и децата. По-успешен бе мачът за юношите, които удариха свищовлии с 5:2.
Възпитаниците на треньора Георги Георгиев имаха подчертан превес и взеха логична победа. С две попадения за успеха се отличи Кристиян Великов, а по един гол добавиха Иван Димов, Христо Кънчев и Мирослав Пенов. За свищовския тим головете вкараха Пламен Иванов и Александър Дамянов. С успеха етърци излязоха начело в класирането с актив от 36 точки.
По-оспорван бе мачът при децата на “Етър” и “Академик”, като завърши наравно 1:1. Свищовлии поведоха още в 21-ата минута с 0:1 след точен изстрал на Ивайло Иванов в 21-ата минута. В 69-ата минута реферът отсъди дузпа за “виолетовите”, която Борислав Марков превърна в изравнителен гол.
Юношите младша възраст на горнооряховския “Локомотив” надиграха “Севлиево” с 2:0 с попадения на Мартин Димитров и Мартин Атанасов. При децата малките “железничари” пречупиха севлиевци с 3:2. Кристиян Костадинов вкара два гола, един добави Виктор Стамов. При децата локомотивци са първи с аванс от 6 точки пред преследвачите си.
Останалите резултати: “Янтра” (Габрово) – “Изгрев” (Царевец) 1:4 и 5:0, и “Янтра” (П. Тръмбеш) – “Чардафон” (Габрово) 1:0 и 1:3.