“Б” областна група, юг: “Рудановски” взе най-голямата победа

Публикувано на ср, 1 апр. 2015
213 четения

Отборът на “Рудановски” (Константин) взе най-голямата победа в поредния 13-и кръг на “Б” областната южна група. Тимът се наложи с 9:2 над “юнаците” от с. Мерданя. Домакините поведоха с гол на Ахмед Алиев, но гостите отвърнаха бързо и Пламен Недялков изравни в 27-ата минута.
Кулминацията бе в 31-ата минута, когато Мартин Кожухаров фаулира откъснал се нападател на домакините и получи червен картон, а Али Алиев реализира отсъдената дузпа – 2:1. Играчите на “Рудановски” се активизираха и до почивката Фикрет Бояджиев вкара трети гол. През втората част надмощието бе пълно и Кенан Адемов и Ахмед Алиев доведоха резултата до 5:1, а за капак играч на мерданчани се контузи. Гостите бяха направили две смени и нямаха повече резерви, така останаха с 9 души на терена. Последваха два гола на Адемов и по един на Никола Владев и Ахмед Алиев, които доведоха резултата до 9:1. Чак в последната минута Димитър Нешев видя, че вратарят на “Рудановски” е излязъл напред, и го прехвърли от центъра за крайното 9:2.