“Б” областна група – Юг: “Росица” (Поликраище) разби с 4:0 “Вихър”

Публикувано на чт, 27 апр. 2017
143 четения

Поликраищенци решиха мача си срещу тима от Добри дял след почивката, въпреки че още в 10-ата минута Светослав Байчев бе открил резултата. Домакините се развихриха между 46-ата и 48-ата минути, като нанизаха три гола, а гостите едва успяваха да бият центъра. Точни бяха Евгени Цачев и на два пъти Николай Куцаров.
“Рудановски” (Константин) с човек по-малко обърна “Победа” (Кесарево) с 2:1.
Гостите дръпнаха в резултата още в 3-ата минута след центриране от корнер, като точен бе Любчо Митов. Чак в 56-ата минута равенството бе възстановено от Иван Иванов, който се разписа за 1:1 в разбъркване. В 67-ата минута обаче Самет Кадиров удари с юмрук съперник и получи червен картон. Въпреки това десет минути преди края след центриране от корнер Ахмед Алиев донесе победата.
Много интересно бе дербито в Козаревец, завършило 2:1 за домакините срещу “Янтра” (Драганово). Гостите откриха чрез Михаил Кънев в 10-ата минута, но той направи доста пропуски. В 65-ата минута Антон Маринов с глава успя да изравни, а накрая драгановчани останаха с човек по-малко заради травма и липса на смени. Течеше последната 90-а минута, когато след корнер вратарят на “Янтра” изби и отново Маринов с добавка донесе победата на “Спортист”.
“Владислав” (Джулюница) и “Първомайци” завършиха без голове 0:0, а лидерът “Долна Оряховица” надви с 3:2 “Юнак” (Мерданя) и води с 31 точки.