“Браун Тим” със злато в елита от купа “Августа 2015” по спортно ориентиране

Публикувано на вт, 25 авг. 2015
113 четения

Състезатели на “Браун Тим” взеха участие в двудневното състезание по спортно ориентиране купа “Августа 2015”. В елита при мъжете победител стана Андрей Абаджиев. Представителят на “Браун Тим” спечели първата дистанция, а във втората се подреди седми, но е първенец в генералното класиране. След него се подредиха четирима състезатели от турския национален отбор. Иван Шопов е десети. Марин Марков се подреди втори в група Мъже-35, съотборникът му Бойко Рачев бе трети в първата дисциплина, но във втората не стартира. При жени-45, Петя Димитрова завърши на трето място в първия старт. През тази седмица Разлог ще бъде домакин на три състезания по спортно ориентиране. На 24-и и 25-и август са стартовете за “Купа Разлог”, а от 27 до 30 август е шампионатът на Югоизточна Европа и държавното първенство на България (за възрастовата група 20-21 години) в дисциплините спринт, средна и дълга дистанция. Очакват се близо 1 000 участници да участват в състезанията от шампионата на Югоизточна Европа.