“Болярчета” с две титли и едно трето място на футболния турнир в Несебър

Публикувано на ср, 31 авг. 2016
243 четения

Изключително успешно бе представянето на отборите на СК “Болярчета” на детския футболен турнир “Несебър къп”. Две от трите формации на клуба станаха първи в своите възрасти 2006 и 2008 г., а набор 2007 г. спечели бронзовите медали.
“Болярчета” стана шампион при родените 2006 година, като във финала победи градския си съперник “Етър” с 1:0. Голът падна в средата на втрото полувреме, а негов автор стана Георги Здравков, като попадението бе с цената на победата в турнира. “Болярчета” имаха и още положения, а гредата попречи на Радослав Найденов също да отбележи. В крайна сметка срещата завърши без повече голове, а “Болярчета” вдигнаха купата и получиха златните медали. Повечето състезатели на тима бяха с година по-малки, което не им попречи да доминират през целия турнир. До финалната среща “Болярчета” стигнаха след победи с 3:0 над “София спорт” и 1:0 над “Сините камъни” и реми 1:1 с “Бургас спорт”.
Възпитаниците на Десислав Божков, Николай Колев и Цветелин Георгиев постигнаха сериозен успех и в останалите възрастови групи. “Болярчета” взеха златните медали и при родените през 2008 година. Там се игра “всеки срещу всеки” и тимът надигра “Иличевец” (Украйна) с 4:0, “Несебър” с 2:0, “София спорт” със 7:0, “Болярчета-2” с 3:2, а решаващ бе успехът над “Етър” с 2:1. Голмайстор с 8 попадения стана роденият през 2009 г. футболист на “Болярчета” Борислав Стоянов. Отличиха се още Йоан Аргирис и Никола Иванов.
Формацията набор 2007 г. пък завоюва бронзовите медали. В групата си тимът разгроми с 9:0 “Миньор”, с 2:0 “Сините камъни” и отстъпи на “Звездичка-2” с 1:3, въпреки че доминираше в мача след 10-ата минута. Това го прати в мача за 3-4 място срещу градския съперник “Етър”. Двубоят завърши без голове 0:0, като след почивката “Болярчета” направиха пропуски, а и гредата помогна на съперника. Така се стигна до дузпи, където възпитаниците на Николай Колев се наложиха с 3:2 и грабнаха бронзовите медали.
Клубът имаше и четвърти представител – децата, родени 2009/2010 г., които играха като втори отбор срещу по-големите от тях в групата 2008 г., но също се представиха на ниво и записаха добри резултати, въпреки че тренират отскоро.
За успехите си “Болярчета” бяха лично поздравени от кмета на община Несебър Николай Димитров.
“Много силно представяне във всички групи. Доволен съм и от най-малките футболисти, въпреки че тренират от няколко месеца. Поздравявам градския съперник “Етър”, бяха достоен противник. Единствено съм разочарован, че ние ги аплодирахме, но получихме освирквания от тях. Надявам се обаче занапред страстите да се успокоят, защото всички те са деца на Велико Търново”, коментира Николай Колев.
“Нашата школа е с по-скромни финансови възможности, но се развива добре, за което благодарим на нашите спонсори от “Лактима Балкан”. При нас вече тренират и деца от региона – от Бяла, Г. Оряховица, Килифарево, Дебелец, което показва, че сме марка и това е нашето удовлетворение. Очаквайте скоро позитивни новини около нашата школа”, заяви Десислав Божков.
“Много съм доволен от моите възпитаници, момчетата 2009/2010 г. се представиха достойно, а Борислав Стоянов стана голмайстор на турнира”, добави треньорът Цветелин Георгиев.