“Болярки” спечелиха турнир в Царева ливада

Публикувано на ср, 26 апр. 2017
149 четения

С поредния си спечелен турнир се отчетоха футболистките на “Болярки” до 17 години. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов участваха в надпреварата, провела се в Царева ливада, заедно с отборите на Севлиево и Плевен.
Две категорични победи донесоха на великотърновки купата и първото място в турнира. В първия си мач те срещнаха състава на Севлиево и се наложиха с 4:0. Хеттрик наниза Мирела Йорданова, а един гол добави Мирела Моева. Четворка отнесоха и плевенчанки, но с тази разлика, че вкараха един гол. Съперничките първи поведоха с 0:1, но до почивката с две попадения Мирела Моева успя да обърне резултата до 2:1. През втората част Недрет Заструг с далечен удар вкара за 3:1, а отново Моева завърши комбинация за 4:1. И в двата мача освен головете “Болярки” имаха още куп възможности.
След добрите си изяви Мирела Йорданова също получи повиквателна за националния отбор до 17 години.