Юношите на “Локомотив” спечелиха международен турнир “Г. Божиков”

Публикувано на ср, 26 апр. 2017
121 четения

Младите хандбалисти на “Локомотив” спечелиха седмия международен турнир в памет на Георги Божиков в Горна Оряховица. Домакините бяха представени от два отбора, които заеха първите две места, в конкуренцията на тимове от Македония и Молдова. Победител в турнира е “Локомотив” 2, надиграл “Локомотив” 1 с 30:26, “Olimpus-85” (Молдова) с 25:20 и РК “Делчево” (Македония) с 31:14. “Локомотив” 1 е втори, след успех над “Делчево” 35:20 и загуба от “Olimpus-85” с 26:31. Трети са хандбалистите от Македония, надвили връстниците си от Молдова с 35:16 в първата среща от турнира.
Веднага, след като спечелиха купата, младите железничари отпътуваха за Бургас, където гостуваха на “Фрегата” в мач от ХVIII кръг от “А” РХГ. Момчетата на Йордан Димитров поднесоха изненадата, побеждавайки с 37:34. Домакините имаха аванс от два гола преди почивката 19:17, а в 40-ата минута вече водеха с 27:22. Блестящи спасявания на вратаря Георги Маринов и успешно завършвани бързи атаки бяха в основата на обрата. Локомотивци стигнаха до равенство 33:33 в 55-а минута, а в края на мача се поздравиха с успеха. “Щастлив съм, че завършваме сезона с победа. Още сме много млади, но работим усилено. Вярвам, че занапред всички ще се съобразяват с нас”, каза веднага след последния съдийски сигнал двигателят на “Локо” Галин Караджов.