“А” областна група: “Ресен-2012” би с дузпа в Сухиндол

Публикувано на ср, 6 апр. 2016
191 четения

Важна победа с 1:0 измъкна “Ресен-2012” като гост в Сухиндол в дерби от областната група в равностоен и крайно оспорван мач. Още при първата атака на домакините Радослав Отчев от добра позиция би в аут. В 19-ата минута пък Любослав Димитров от гостите стреля с глава, но топката падна върху напречната греда. Кулминацията бе в 55-ата минута, когато ресенчани получиха дузпа, която бе оспорвана от вратаря на сухиндолци Ивелин Бонев и треньорът им Петко Цанев. Бившият капитан на “Етър” Мариян Генов показа здрави нерви и вкара за 0:1. Друг негов шут бе спасен от Бонев, а за домакините Отчев можеше да изравни, но Анатоли Гугов спаси. В 86-ата минута Светослав Цветанов от ресенчани получи втори жълт и съответно червен картон. След края на срещата един от спонсорите на гостите е искал обяснение от главния съдия за картоните и е отправил обидни думи, за което има доклади в Зоналния съвет на БФС.
В останалите мачове: Янтра (ПТ) – Левски (Лясковец) 4:1, Земеделец-Елит (Козловец) – Изгрев (Царевец) 3:0, Левски (Стражица) – Ботев (Дебелец) 0:1, Атлетик (Свищов) – Чумерна (Елена) 0:3. В класирането води Янтра (ПТ) с 27 т., следван от Ресен-2012 с 25 т., Лато (Алеково) с 24 т. и мач по-малко.