Елитна U15 “А” футболна група: “Литекс” надделя над “Етър” в дербито

Публикувано на ср, 6 апр. 2016
435 четения

“Виолетовите” допуснаха първа загуба за сезона в елитната U15 група в дербито срещу “Литекс” в Ловеч. До него двата тима деляха първото място с равен брой точки.
“Болярите” започнаха добре мача и още в 1-та минута спечелиха корнер. Последва отлично центриране, но двама футболисти на “Етър” се разминаха с топката и пропуснаха да поведат в резултата. Нов пропуск направиха гостите в 7-ата минута, когато Бранислав Ботев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му мина над гредата. Домакините се окопитаха и на свой ред атакуваха опасно. Селектираният тим на “Литекс” изработи три хубави гола между 19-ата и 33-ата минути и двата отбора на почивката се оттеглиха при резултат 3:0.
Още в началото на второто полувреме отборът на “Етър” допусна и четвърти гол в 38-ата минута. Последваха няколко добри атаки на “виолетовите” и при една от тях получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Бранислав Ботев застана зад топката и с удар от около 25 метра матира вратаря на домакините за 4:1.
При този резултат дойде и краят на мача, от който момчетата на треньора Марин Стефанов трябва да извлекат поука и да спечелят оставащите срещи. Дано и контузените основни играчи се изправят по-бързо на крака и подсилят тима, който заема в момента второто място в групата, но е сигурен за държавните финали, където се класират първите три от групата.
“Етър”: Стефан Петров, Алекс Паунчев (Елхан Али), Валери Стоянов, Николай Лазаров (Светослав Козарев), Кристиян Радойчев (Ерай Алков), Даниел Кънчев (Александър Божуранов), Димитър Динев (Христо Анев), Стоил Стефанов, Филип Георгиев (Анджело Глузов), Кольо Станев, Бранислав Ботев.
Другите резултати: Спартак – Янтра 15:0, Монтана – Кариана 3:0, Бдин – ДФК Видин 3:0. В класирането води Литекс с 26 т., следван от Етър и Монтана с по 23 и др.
При юношите младша възраст в зоновата група “Етър” разгроми “Севлиево” с 4:0 в мач от 14-ия кръг. Още резултати: Трявна – Чардафон 1:2, Янтра (Гб) – Академик 7:2, Изгрев (Царевец) – Литекс 0:2, Янтра (ПТ) – Павликени 2:2. Води Литекс с 31 т., следван от Етър и Янтра с по 30 т.
При децата в подзоновата група етърци също разбиха “Севлиево” с 5:1. Още резултати: Трявна – Чардафон 0:2, Янтра (Гб) – Академик 1:0, Изгрев (Царевец) – Литекс 1:9, Янтра (ПТ) – Павликени 5:2. Води Локо (ГО) с 35 т., следван от Литекс и Янтра с по 25 т., Етър с 24 и други.