“Академик” завърши есента с победа

Публикувано на ср, 22 Ное. 2017
110 четения

“Академик” завърши есенния полусезон в Трета лига с победа над “Ботев” (Луковит) с 3:1. Като цяло “студентите” бяха по-офанзивният тим на терена, атакуваха повече и търсеха успеха. Чак в 68-ата минута обаче халфът Йордан Йорданов разпечата гостите – 1:0. Попадението принуди съперника да тръгне напред в търсене на изравняване, което пък откри пространства за бързите футболисти на “Академик”. Хубава атака бе завършена с точен изстрел от Кристиян Иванов в 76-ата минута за 2:0. 4 минути, преди да изтече редовното време Кристиян Иванов отново намери път за топката към мрежата на ботевци за 3:0. И това обаче не бе всичко в мача – в последните секунди гостите получиха право на дузпа, която Атанас Георгиев превърна в почетен гол.