“Академик” загуби от “Литекс” с 4:0

Публикувано на ср, 7 сеп. 2016
207 четения

Първа загуба в новото първенство на Трета лига Северозапад записа свищовският “Академик”. Възпитаниците на треньора Борислав Борисов гостуваха на състезаващия се от тази година в третия ешелон отбор на “Литекс” в Ловеч и допуснаха тежко поражение с 4:0. Домакините имаха инициативата и отбелязаха по две попадения през двете полувремена, като продължават в първенството без грешка – с три победи от три мача и голова разлика 15:1.
Свищовлии, които досега имаха една победа и две ремита, са в средата на класирането с актив от 4 точки.
“Оранжевите” натиснаха още в първите минути и създадоха няколко добри положения пред вратата на свищовлии. При една от поредните атаки в 15-ата минута гостите от “Академик” нарушиха правилата в наказателното поле, като бе съборен Константин Генков, и последва дузпа за домакините. Решението на рефера Румен Христов бе оспорвано от гостите. От бялата точка бившият играч на свищовлии Тодор Тодоров беше безпогрешен и откри резултата – 1:0. Малко след откриването на резултата гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Стефан Гинчев. “Литекс” и след гола не намали темпото и единствено добрата игра на свищовлии в средата на терена и защита не позволиха на домакините да направят резултата далеч по-изразителен.
Все пак в 37-ата минута Генков удвои с хубав шут за 2:0, след като получи пас отляво.
Второто полувреме беше идентично на първото и двата отбора показаха мъжка игра. Мачът вървеше към тази развръзка, но в последния четвърт час паднаха още две попадения. Влезлият като резерва през втората част на мястото на Искрен Писаров Ангел Здравчев в 75-ата минута се разписа за 3:0 с шут от границата на наказателното поле, а пет минути по-късно бе изведен сам срещу вратаря и наниза и второ свое попадение за крайното 4:0.
В следващия кръг на 11 септември свищовският “Академик” по програма почива, а седмица по-късно приема у дома “Бдин” (Видин).