“Академик” удари “Ботев” (Враца) и “Севлиево” в тристранна контрола

Публикувано на пн, 24 ян. 2022
139 четения

Две изненадващи победи грабна свищовският “Академик” в днешните си проверки срещу основния състав на “Ботев” (Враца) и един от лидерите в Северозападната Трета лига – “Севлиево”.
Трите отбора направиха в Севлиево любопитна тристранна контрола. Минитурнирът започна в 12 часа и се игра в три полувремена. В първото “Академик” игра срещу домакините от “Севлиево” и спечели с 2:1. Севлиевци първи откриха резултата, но “студентите” играха силно и успяха да внесат пълен обрат. Алекс Миланов изравни, а Алекс Асенов донесе успеха с 2:1. “През седмицата разучихме противника, гледайки стари мачове. Момчетата изпълниха почти на 100 процента поставените задачи”, коментира старши треньорът Росен Илков.
Втората част “студентите” играха срещу елитния “Ботев” (Враца) и пак спечелиха, този път с 1:0. Победния гол отбеляза Милен Петров. Третата част бе между “Севлиево” и “Ботев” (Враца).
Така играчите на Росен Илков натрупаха три победи в подготовката досега. Следващата проверка на “студентите” е на 26 януари срещу юношите U19 на “Спартак” (Плевен).
“Академик”: Виктор Владимиров, Георги Йорданов, Иван Ганев, Беркант Реджеб, Пламен Ангелов, Пресиян Петков, Пламен Павлов, Лилян Маринов, Ивайло Данаилов, Алекс Миланов, Алекс Асенов (Милен Петров, Стефан Трайков, Димитър Велизаров, Божидар Матеев, Радослав Атанасов, Николай Димитров).