“Академик” удари новака “Ювентус” в Малчика и настигна етърци

Публикувано на вт, 14 окт. 2014
151 четения

Свищовският “Академик” удари с класическото 3:0 като гост новака “Ювентус” (Малчика) и застигна великотърновския “Етър” в класирането. След загубата на “виолетовите” в Плевен, конкурентите им се възползваха максимално и ги задминаха в класирането. “Видима” разби с 5:0 “Ком” (Берковица) и излезе втори, “Бдин” надделя с 2:0 над “Партизан” (Червен бряг), като отново имаше две дузпи в полза на видинчани, и зае третата позиция. Така “Етър” и “Академик” делят 4-5 място във временото класиране
Свищовлии имаха превес в Малчика от самото начало и в 20-ата минута логично поведоха в резултата. Главният съдия Даниел Цолов отсъди корнер за гостите и след изпълнението му Цветомир Генов с глава насочи неспасяемо топката в мрежата зад Веселин Ганчев за 0:1. Мачът се игра на лош терен, а домакините действаха доста твърдо.
В 47-ата минута реферът отмени гол на бившия нападател на “студентите” Ивайло Дюлгеров от домакините заради своевременно маркирана засада. Домакините търсеха изравняване и отново Дюлгеров нацели гредата.
Интригата изчезна в средата на втората част – в 61-ата минута след отлична комбинация с Десислав Русев Кристиян Тафраджийски отблизо удвои аванса на “студентите”. 6 минути преди края опитният Десислав Русев вкара трети гол с красив удар с левия крак в ъгъла след центриране на Велислав Денчев – 0:3. Малко преди последния съдийски сигнал Николай Петров от “Ювентус” игра с ръка и съдията го отстрани с втори жълт и червен картон.