Галина Йорданова с бронз от държавното първенство по карате киокушин в Бургас

Публикувано на пн, 13 окт. 2014
288 четения

39 състезатели от 15 клуба участваха на държавното първенство по карате киокушин за мъже и жени, проведено в Бургас. Участниците, разпределени в общо 7 категории, си оспорваха отличията в дисциплините кумите и ката. При жените в дисциплината кумите в категория до 55 кг две състезателки на великотърновския клуб “Катана” се срещнаха в малкия финал. Галина Йорданова спечели и се окичи с бронзов медал, съотборничката й Миряна Василева е четвърта.В дисциплината ката София Вергилова от “Академик” (Свищов) е четвърта, шампионка стана Пола Момчилова от “Тим” (Варна). Треньорът и ръководител в спортен карате клуб “Академик” Митко Божанов завърши на пето място при мъжете в дисциплината ката. В дисциплината кумите в категория до 80 кг Николай Георгиев от “Катана” дели 5-то място. В тежката категория над 80 кг Дочо Димитров от “Киокушин” (Павликени) се подреди на четвърто място. Наградите за най-висок боен дух грабнаха Йоанна Андреева при жените и Александър Димитров при мъжете. Отборно най-много медали спечелиха СК “Тим” – Варна, “Армеец” – София и “Самурай” – Бургас. Най-добър съдия на състезанието бе Живко Андреев от “Самурай” – Бургас. Официалните лица на първенството бяха сенсей Асен Асенов – член на УС на БККФ, сенсей Николай Рачев – национален представител за киокушин кан и сенсей Стоян Димов – изпълнителен директор на БККФ.