“Академик” продължава черната пролетна серия

Публикувано на вт, 21 мар. 2023
174 четения

Свищовският “Академик” продължава черната си пролетна серия. След пет победи, едно реми и без загуба в подготовката, “студентите” натрупаха 4 мача без нито една победа в първенството. Досега играчите на Роман Тафраджиев записаха едно равенство и 3 загуби. Поредната бе при гостуването в Севлиево, завършило 1:0 за домакините.
Севлиевци натиснаха в началото, но не стигнаха до гол. Постепенно играта се пренесе в центъра, а свищовлии на свой ред имаха възможности. Единственият гол в мача падна в 60-ата минута за “Севлиево”, като се разписа Ивайло Христов с глава. В рамките на две минути Петър Петров получи два жълти картони и “Академик” остана с десет играчи, което не му позволи да вземе нещо повече от двубоя.
В следващия кръг тимът приема в Свищов “Вихър” (Славяново).